Watykan przyjął rodzinę uchodźców z Syrii

Watykan przyjął rodzinę uchodźców z Syrii
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
PAP / jm

Czteroosobowa rodzina uchodźców z Syrii została przyjęta przez Watykan i zamieszkała w apartamencie w pobliżu bazyliki Świętego Piotra - takie informacje przekazał urząd papieskiego jałmużnika, który zajął się udzieleniem jej gościny w reakcji na apel papieża.

Urząd arcybiskupa Konrada Krajewskiego ogłosił w piątek, że rodzina z dwojgiem dzieci pochodzi z Damaszku i jest pod opieką watykańskiej parafii świętej Anny.

Władze Włoch nie zdecydowały jeszcze, czy ludzie ci otrzymają status uchodźców. Na razie Watykan wystąpił o ich międzynarodową ochronę.

Zgodnie z przepisami przez 6 pierwszych miesięcy od złożenia wniosku o azyl osoby, które zwróciły się o taką ochronę, nie mogą pracować. Dlatego też, jak wynika z informacji przekazanych w Watykanie, w tym czasie rodzina ta będzie otrzymywać pomoc od wspólnoty parafialnej.

Wiadomo też, że Syryjczycy dotarli do Włoch w niedzielę 6 września, a więc w dniu, kiedy Franciszek podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański zaapelował do parafii, seminariów i klasztorów w całej Europie o przyjęcie uchodźców. Papież zapowiedział wtedy jednocześnie, że przyjmą ich także dwie watykańskie parafie.

Urząd jałmużnika podkreślił, że nie ujawni tożsamości rodziny i o to samo poprosił media.

Oczekiwana jest również druga rodzina uchodźców, którzy będą pod opieką bazyliki Świętego Piotra.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan przyjął rodzinę uchodźców z Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.