Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 28 marca 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 28 marca 2004
(fot. thejbird / Foter / CC BY)
Copyright © by L'Osservatore Romano (6/2004) and Polish Bishops Conference

1. W tegorocznym Orędziu na Wielki Post wezwałem wspólnoty chrześcijańskie, aby zwróciły szczególną uwagę na dzieci. Wiele z nich pada ofiarą poważnych chorób, w tym gruźlicy i AIDS, nie może się uczyć i cierpi głód. Niedożywienie czy niewłaściwe odżywianie oraz złe warunki sanitarne powodują, że każdego dnia umiera wiele dzieci, które nie mają nawet minimum środków niezbędnych do przeżycia.

2. W niektórych regionach świata, zwłaszcza w krajach najuboższych, dzieci padają ofiarą okrutnej formy przemocy: są werbowane do walki w tzw. «wojnach zapomnianych». Straszna krzywda, której doznają, ma dwa aspekty: są bowiem ofiarami, a zarazem narzędziami wojny, rozpętanej przez nienawiść dorosłych. Są pozbawione wszystkiego, a przyszłość jawi się im niczym nieuchronny koszmar.

3. Ci nasi najmniejsi bracia, którzy cierpią z powodu głodu, wojny i chorób, kierują do świata dorosłych przejmujący apel. Niech ten ich bezgłośny krzyk bólu zostanie usłyszany! Jezus przypomina nam: «Kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje» (Mt 18, 5).

Wielki Post pobudza chrześcijan, aby te ewangeliczne słowa przyjmowali z większą wielkodusznością i przekładali je na odważne czyny na rzecz zagrożonych i opuszczonych dzieci.

Niech Matka Boża pomaga dzieciom znajdującym się w potrzebie i sprawi, by wysiłki tych, którzy z miłością starają się ulżyć ich cierpieniom, były owocne.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 28 marca 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.