Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 6 czerwca 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 6 czerwca 2004
(fot. Ant1_G / Foter / CC BY-ND)
Copyright © by L'Osservatore Romano (9/2004) and Polish Bishops Conference

1. Kończąc tę Eucharystię, pragnę w duchowej pielgrzymce udać się do licznych sanktuariów i kościołów w Szwajcarii, które są poświęcone Maryi. Myślę w szczególności o opactwie w Einsiedeln, o sanktuariach maryjnych Madonna del Sasso, Notre Dame de Bouguillon, Notre Dame de Vorbourg. Z tych świętych miejsc Maryja czuwa nad dolinami i zakątkami waszego kraju, pomagając wiernym zachowywać i pomnażać cenne dobra wiary, nadziei i miłości.

2. Dziś zawierzam naród szwajcarski Najświętszej Dziewicy. Niech Maryja czuwa nad rodzinami, strzegąc ich miłości małżeńskiej i wspierając w misji rodzicielskiej! Niech dodaje odwagi osobom w podeszłym wieku i pomaga im wnosić cenny wkład w rozwój społeczeństwa! Niech umacnia w ludziach młodych poczucie wartości i zobowiązanie do życia nimi! Niech wyjedna dla całego narodu niezmienną i wspólną wolę budowania razem kraju, który będzie rozwijał się pomyślnie i żył w pokoju, poświęcał wiele uwagi osobom borykającym się z trudnościami i okazywał im wielką solidarność.

3. W sposób szczególny pragnę zawierzyć Maryi młodzież Szwajcarii, na którą Papież patrzy z miłością i wdzięcznością. Od pięciu wieków bowiem właśnie młodzi ludzie z tego kraju pełnią na rzecz Następcy Piotra i Stolicy Apostolskiej cenną i cieszącą się uznaniem służbę w Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Patrząc na wielkoduszną wierność Gwardii Szwajcarskiej, wszyscy mogą podziwiać ducha wiary i przywiązania do Kościoła licznych katolików szwajcarskich.

4. Niech Przenajświętsza Panna Maryja, Niepokalana Matka Boga, pomaga waszemu narodowi utrzymywać harmonię i jedność między różnymi grupami językowymi i etnicznymi, które go tworzą, i odpowiednio wykorzystać wkład każdej z nich.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, którzy mieszkają w tym pięknym kraju. Życzę wam, aby Szwajcaria była nadal gościnna dla was, jak i dla innych mniejszości narodowych. Starajcie się współpracować dla dobra tego kraju. Bądźcie wierni Bogu i tradycji naszych ojców. Szczęść Boże!

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 6 czerwca 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.