Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 17 maja 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 17 maja 2004
(fot. khrawlings / Foter / CC BY)
Copyright © by L'Osservatore Romano (7-8/2004) and Polish Bishops Conference

Z serdecznym pozdrowieniem zwracam się do kardynałów, patriarchów, biskupów, władz cywilnych i wszystkich pielgrzymów przybyłych na tę uroczystą celebrację.

Z serca witam pielgrzymów libańskich, którzy przybyli na kanonizację Nimatullaha Al-Hardiniego; pozdrawiam w szczególności Wielce Błogosławionego Patriarchę Nasrallaha Pierre'a Sfeira oraz generała Émile'a Lahouda, prezydenta Republiki Libańskiej. Ufam, że nowy święty będzie wstawiał się u Boga za swoimi rodakami, aby czynili postępy na drodze do pokoju i braterstwa.

Pozdrawiam pielgrzymów hiszpańskojęzycznych: kardynała arcybiskupa Barcelony, biskupów, kapłanów i wiernych, przybyłych z Hiszpanii i Ameryki, a w szczególności Synów Świętej Rodziny i Misjonarki Córki Świętej Rodziny z Nazaretu, zgromadzenia założone przez nowego świętego Józefa Manyaneta. Oby wszyscy, za jego przykładem i dzięki jego wstawiennictwu, szli drogą świętości, wzorując się na rodzinie z Nazaretu.

Pozdrawiam kardynała arcybiskupa Mediolanu oraz innych obecnych tu dostojników, jak również delegację rządu włoskiego oraz wszystkie osobistości, uczestniczące w uroczystości. Pozdrawiam wszystkich, którzy przybyli, by oddać cześć nowym świętym, w szczególności duchowych synów i córki ks. Orione — z Włoch i z różnych części świata; rogacjonistów i Córki Bożej Gorliwości; Zgromadzenie Sióstr Świętej Rodziny i Zgromadzenie Świętej Rodziny z Bergamo, diecezjalną pielgrzymkę z Mediolanu.

Na koniec szczególne pozdrowienie kieruję do policji państwowej, w rocznicę jej powstania, i jednocześnie wyrażam wdzięczność i uznanie za wielkodusznie pełnioną służbę, której celem jest zapewnienie obywatelom porządku, bezpieczeństwa i spokoju.

Wszystkim obecnym życzę, aby świadectwo świętych było dla każdego z nich inspiracją i wsparciem w codziennej służbie Bogu i bliźniemu. Niech wyjedna to Błogosławiona Dziewica Maryja, którą nowi święci czcili z synowską miłością i do której z ufnością się zwracamy.

Pozdrawiam również pielgrzymów z Polski, którzy przybyli na kanonizację, jak również pozostałe grupy, zwłaszcza zasłużone Bractwo Kurkowe.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 17 maja 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.