Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 21 marca 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 21 marca 2004
(fot. khrawlings / Foter / CC BY)
Copyright © by L'Osservatore Romano (5/2004) and Polish Bishops Conference

Nim zakończy się ta uroczysta celebracja, pragnę serdecznie pozdrowić was wszystkich, drodzy bracia i siostry, którzy pobożnie w niej uczestnicząc, oddaliście hołd nowym błogosławionym.

Z serca pozdrawiam kardynałów, biskupów, kapłanów i wiernych hiszpańskojęzycznych, jak również przedstawicieli władz obecnych na beatyfikacji m. Matyldy Téllez i m. Piety od Krzyża. W szczególny sposób pozdrawiam córki Maryi Matki Kościoła oraz salezjanki Najświętszego Serca Jezusa. Niech przykład i wstawiennictwo nowych błogosławionych pomagają nam postępować śladami Jezusa Chrystusa i być narzędziami Jego miłosierdzia oraz współpracownikami Opatrzności. Zachęcam was jednocześnie, byście nie tracili nadziei, otuchy i wielkoduszności wobec cierpienia tak wielu rodzin, mieszkańców Madrytu i całej Hiszpanii, spowodowanego niedawnym zamachem terrorystycznym. Miłość jest silniejsza od nienawiści i śmierci!

Pozdrawiam pielgrzymów przybyłych z różnych stron Włoch oraz przedstawicieli władz kościelnych i świeckich, którzy im towarzyszą. Z wdzięcznością zwracam się przede wszystkim do arcybiskupa Mediolanu kard. Dionigiego Tettamanziego, do kapłanów i wiernych z Monzy, rodzimego miasta bł. Alojzego Talamoniego, i do sióstr miłosiernych. Pozdrawiam także rodzinę karmelitańską, w szczególności siostry z Karmelu w Ragusie, cieszące się z beatyfikacji m. Marii Kandydy od Eucharystii.

Biorąc przykład z nowych błogosławionych, zwrócimy się teraz z ufnością do Maryi, by prosić o wstawiennictwo w potrzebach Kościoła i całego świata.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 21 marca 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.