Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 8 lutego 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 8 lutego 2004
(fot. hang_in_there / Foter / CC BY)
Copyright © by L'Osservatore Romano (4/2004) and Polish Bishops Conference

1. W przyszłą środę, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Miejscem głównych uroczystości będzie właśnie Lourdes, gdzie Najświętsza Maryja Panna objawiła się św. Bernadetcie Soubirous jako «Niepokalane Poczęcie». W tym roku przypada też 150. rocznica ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu przez mojego czcigodnego poprzednika bł. Piusa IX, którego wspomnienie obchodziliśmy wczoraj.

2. Powszechnie wiadomo, że Matkę Bożą z Lourdes łączy bardzo bliska więź z ludźmi cierpiącymi i chorymi. Do sanktuarium wzniesionego w pobliżu groty Massabielle chorzy zawsze przybywali najliczniej, a Lourdes stało się z biegiem lat prawdziwą twierdzą życia i nadziei. Czyż mogło być inaczej? Niepokalane poczęcie Maryi jest przecież pierwszym owocem odkupienia dokonanego przez Chrystusa i zadatkiem Jego zwycięstwa nad złem. Bijące z ziemi źródło wody, którą Maryja Dziewica poleciła pić Bernadetcie, przywodzi na myśl moc Ducha Chrystusa, który uzdrawia całego człowieka i daje mu życie wieczne.

3. Niech Matka Boża czuwa nad wszystkimi, którzy będą uczestniczyć w różnych uroczystościach, jakie odbędą się w Lourdes w najbliższych dniach: w spotkaniach na temat duszpasterstwa służby zdrowia w krajach europejskich oraz szczególnej więzi łączącej Niepokalaną i chorych. Najświętszej Dziewicy zawierzmy przede wszystkim uroczystą Mszę św., której będzie przewodniczył mój specjalny wysłannik kard. Lozano Barragán, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 8 lutego 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.