Rzym: 60 tys. ministrantów spotka się z papieżem podczas pielgrzymki

Rzym: 60 tys. ministrantów spotka się z papieżem podczas pielgrzymki
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jp

Aż 60 tys. chłopców i dziewcząt należących do liturgicznej służby ołtarza spodziewają się organizatorzy dorocznej międzynarodowej pielgrzymki ministrantów do Rzymu.

31 lipca spotkają się z papieżem Franciszkiem, natomiast 1 sierpnia będą uczestniczyć w spotkaniach i modlitwach zorganizowanych w 300 różnych miejscach w Wiecznym Mieście.

DEON.PL POLECA"Szukaj pokoju, idź za nim!" - te słowa zaczerpnięte z Psalmu 34 są mottem międzynarodowej pielgrzymki członków liturgicznej służby ołtarza, która w dn. 31 lipca - 1 sierpnia będzie odbywać się w Rzymie. Wg danych organizatorów, weźmie w niej udział ok. 60 tys. chłopców i dziewcząt służących do Mszy św.

Przyjadą oni z 18 krajów: Antigui i Barbudy, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chorwacji, Luksemburga, Austrii, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Jak wyjaśniają organizatorzy, pielgrzymka jest inicjatywą młodych ludzi na rzecz pokoju na świecie i ma być okazją do dania przez nich świadectwa, że dążą do wspólnej przyszłości budowanej na Chrystusie.

- W ostatnich miesiącach i latach polityczna zawierucha pokazała, że młodzież w Europie musi ponad wszystko doświadczyć na osobistym przykładzie wspólnych wartości i więzów, aby wspólnie budować przyszłość - mówią.

Dwudniowa pielgrzymka, do której każda z diecezji, uczestniczących w spotkaniu, przygotowuje się indywidualnie, będzie okazją do integracji, wymiany doświadczeń i wspólnej modlitwy o pokój.

We wtorek 31 lipca o godz. 18.00 młodzi pielgrzymi wezmą udział w specjalnej audiencji z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Z kolei w środę, 1 sierpnia, będą modlić się i uczestniczyć w spotkaniach w grupach w jednym z 300 miejsc na terenie Rzymu. Przygotowaniom do pielgrzymki służy też specjalna aplikacja o nazwie goRome.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzym: 60 tys. ministrantów spotka się z papieżem podczas pielgrzymki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.