"Statystyki są szokujące". Papież apeluje o walkę z plagą, która niszczy nasze rodziny

"Statystyki są szokujące". Papież apeluje o walkę z plagą, która niszczy nasze rodziny
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kw

Do walki z "plagą przemocy domowej" wezwał papież Franciszek w przesłaniu na obchody Dnia Życia, organizowane 16 czerwca przez episkopat Anglii i Walii.

Ofiarą przemocy domowej pada tam jedna czwarta kobiet i jedna szósta mężczyzn. Co tydzień z rąk swych obecnych lub byłych partnerów giną średnio dwie kobiety.

Przesłanie, wystosowane w imieniu Franciszka przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej, wzywa, by w obliczu zawstydzających przypadków znęcania się wzmóc wysiłki we wspieraniu "najbardziej bezbronnych braci i sióstr" i w zwalczaniu wszelkich form wykorzystywania.

Dla tysięcy Polek "seks" równa się "gwałt". Ich życie to koszmar <<

DEON.PL POLECA

Podkreślając konieczność głoszenia "dobrej nowiny o tym, że każde ludzkie życie jest piękne i święte", papież udziela błogosławieństwa wszystkim, którzy podejmują wysiłki w promowaniu kultury życia.

Tłumacząc wybór przemocy domowej jako tematu tegorocznego Dnia Życia, bp John Sherrington stwierdził, że "statystyki są szokujące" i że niekiedy dom nie jest bezpiecznym miejscem dla jego mieszkańców, stając się miejscem cierpienia, lęku, upodlenia i osamotnienia. Jednocześnie "przemoc domowa jest problemem ukrytym".

- Naszym celem jest, by każdy kto podlega przemocy domowej mógł z zaufaniem zwrócić się o pomoc w łonie Kościoła - zaznaczył hierarcha, odpowiedzialny za organizację Dnia. Jego obchody mają być początkiem "kampanii uwrażliwiającej" na ten "poważny problem społeczny i moralny".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

"Statystyki są szokujące". Papież apeluje o walkę z plagą, która niszczy nasze rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.