"Ucieleśniajcie ideał zjednoczonej rodziny ludzkiej"

"Ucieleśniajcie ideał zjednoczonej rodziny ludzkiej"
(fot. PAP/EPA/ROBERT DEUTSCH/POOL)
KAI / pk

Do ucieleśniania ideału zjednoczonej rodziny ludzkiej wezwał Franciszek pracowników Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

To oni - według Ojca Świętego - są "trzonem" tej organizacji, choć zdecydowana większość wykonywanej przez nich pracy nie pojawia się jako wiadomości na pierwszych stronach.

Papież przyznał, że ich "codzienny trud za kulisami umożliwia wiele inicjatyw dyplomatycznych, kulturalnych, gospodarczych i politycznych Narodów Zjednoczonych, które są tak ważne dla spełnienia nadziei i oczekiwań ludzi tworzących naszą ludzką rodzinę".

Wskazał, że ich "cicha i oddana praca przyczynia się nie tylko do polepszenia Narodów Zjednoczonych", lecz również wyraża ich godność i osobowość. - Wielu z was przyjechało do tego miasta z krajów całego świata. Jesteście zatem mikrokosmosem narodów, które ta organizacja reprezentuje i którym usiłuje służyć. Podobnie jak wiele innych osób na całym świecie, jesteście zatroskani o dobrobyt i wychowanie swoich dzieci. Martwicie się o przyszłość naszej planety i o to, jaki świat zostawimy przyszłym pokoleniom. Ale dzisiaj i każdego dnia chciałbym prosić każdego z was, bez względu na charakter, byście się troszczyli jedni o drugich. Bądźcie blisko jedni drugich, szanujcie siebie nawzajem i ucieleśniajcie w ten sposób między sobą ideał tej organizacji zjednoczonej rodziny ludzkiej, żyjąc w zgodzie, działając nie tylko na rzecz pokoju, ale w pokoju; pracując nie tylko na rzecz sprawiedliwości, ale w duchu sprawiedliwości - podkreślił Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Ucieleśniajcie ideał zjednoczonej rodziny ludzkiej"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.