Watykan. Nancy Pelosi na papieskiej mszy w bazylice św. Piotra

Watykan. Nancy Pelosi na papieskiej mszy w bazylice św. Piotra
(Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
PAP/dm

Przewodnicząca amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która składa wizytę we Włoszech, była w środę na papieskiej mszy w Watykanie z okazji uroczystości Świętych Piotra i Pawła.

Spikerka Izby Reprezentantów zajęła miejsce w jednym z pierwszych rzędów w bazylice Świętego Piotra.

W czasie swej wizyty w Rzymie Pelosi została już przyjęta przez prezydenta Sergio Mattarellę. Spotka się też z przewodniczącym Izby Deputowanych Roberto Fico.

Jak zapowiedziano, w piątek Pelosi pojedzie do regionu Molise na południu, w rodzinne strony jej dziadków ze strony matki. Wyemigrowali oni do USA z miejscowości Fornelli.

Podczas papieskiej mszy w środę w bazylice Świętego Piotra przewodnicząca amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przyjęła komunię - informują media. Przypominają, że wcześniej arcybiskup jej macierzystej diecezji San Francisco Salvatore Cordileone zabronił jej przyjmowania komunii za stanowisko w kwestii aborcji.

Pelosi, składająca wizytę we Włoszech, uczestniczyła w mszy w Watykanie z okazji uroczystości Świętych Piotra i Pawła.

Komunię przyjęła nie od papieża Franciszka, ale od jednego z księży.

Ansa zaznacza, że nie jest jasne, czy kapłan ten wiedział, kim jest osoba, która przed nim stanęła.

Arcybiskup Cordileone ogłosił zakaz komunii dla Nancy Pelosi w liście do wiernych z 20 maja. Zarzucił jej „wywoływanie zgorszenia” i ocenił, że wystawia ona „swoją duszę na niebezpieczeństwo”. Zarządził, że zakaz będzie obowiązywał, póki nie wyrzeknie się ona publicznie swego poparcia dla prawa do aborcji oraz nie otrzyma rozgrzeszenia podczas spowiedzi.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Watykan. Nancy Pelosi na papieskiej mszy w bazylice św. Piotra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.