Watykan: ogłoszono hasło Światowego Spotkania Rodzin w 2021 roku

Watykan: ogłoszono hasło Światowego Spotkania Rodzin w 2021 roku
(fot. Stefan Wise LC/cathopic.com)
10 miesięcy temu
KAI / ms

Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia opublikowała dzisiaj temat X Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie w dniach 23-27 czerwca 2021 roku. Będzie ono przebiegać pod hasłem: "Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości".

W komunikacie Dykasterii, zapowiadającym przyszłe wydarzenie, przypomniano, że odbędzie się ono w piątą rocznicę ogłoszenia posynodalnej adhortacji apostolskiej Franciszka "Amoris laetitia" i w trzecią ukazania się papieskiej adhortacji "Gaudete et exsultate". Stąd Spotkanie w Rzymie będzie chciało podkreślić znaczenie miłości rodzinnej jako powołania i drogi do świętości, aby zrozumieć i dzielić się głębokim i zbawczym znaczeniem więzi rodzinnych w życiu codziennym. Dlatego zaproponowano ponowne odczytanie "Amoris laetitia" w świetle powołania do świętości, o którym przypomina "Gaudete et exsultate".

Jednocześnie Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zaznaczyła, że miłość małżeńska i rodzinna ukazuje cenny dar życia wspólnego, pielęgnowania komunii oraz zapobiegania kulturze indywidualizmu, konsumpcji i odrzucenia.

Ponadto małżeństwo i rodzina ukazują wzniosłą wartość stosunków międzyludzkich, dzielenia się radościami i trudami, rozwijania codziennego życia, ukierunkowując osobę na spotkanie z Bogiem. Przypomniano też, że droga ta, jeśli jest przeżywana wiernie i z wytrwałością, umacnia miłość i realizuje powołanie do świętości, właściwe każdej osobie, które konkretyzuje się w relacjach małżeńskich i rodzinnych. W tym sensie chrześcijańskie życie rodzinne jest powołaniem i drogą do świętości, wyrazem "najpiękniejszego oblicza Kościoła" (GE 9) - podkreśla komunikat Dykasterii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: ogłoszono hasło Światowego Spotkania Rodzin w 2021 roku
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Watykan: ogłoszono hasło Światowego Spotkania Rodzin w 2021 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.