Watykan: papież nie wyklucza wizyty w Sudanie Południowym w tym roku

Watykan: papież nie wyklucza wizyty w Sudanie Południowym w tym roku
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ms

Papież Franciszek nie wykluczył w piątek, że we wrześniu odwiedzi Sudan Południowy przy okazji podróży do Mozambiku, na Madagaskar i Mauritius. Mówił o tym delegacji Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych Żeńskich Instytutów Zakonnych.

W czasie spotkania w Watykanie z przełożonymi zakonów Franciszek przypomniał, że do pogrążonego w kryzysie Sudanu Południowego, jednego z najbiedniejszych państw świata, miał pojechać w zeszłym roku wraz anglikańskim arcybiskupem Canterbury Justinem Welbym.

"Nie było to możliwe. Lecz obiecaliśmy, że tam pojedziemy razem. Być może w tym roku. Może, to nie jest obietnica, kiedy udam się do Mozambiku, na Madagaskar i Mauritius będzie czas, żeby i tam pojechać" - mówił papież, odpowiadając na zaproszenie skierowane przez zakonnicę z Sudanu Południowego.

"Kiedy mówię: czas, nie chodzi mi o zegarek, ale o to, by dojrzał czas, żeby tam przybyć. Ja chcę tam pojechać; Sudan Południowy noszę w sercu" - wyjaśnił.

W kwietniu w Watykanie doszło do bezprecedensowego gestu, gdy Franciszek schylił się i pocałował stopy skonfliktowanych przywódców trwającej do niedawna w Sudanie Południowym wojny domowej. Przybyli oni na zaproszenie papieża na rekolekcje w intencji pokoju w tym kraju.

Franciszek pocałował stopy prezydenta republiki Salvy Kiira Mayardita oraz byłego wiceprezydenta, późniejszego lidera rebelii Rieka Machara, a także trzech innych polityków.

Wcześniej Watykan zapowiedział, że papież odwiedzi Mozambik, Madagaskar i Mauritius w dniach 4-10 września.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Watykan: papież nie wyklucza wizyty w Sudanie Południowym w tym roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.