Watykan: pielgrzymka bezdomnych z Polski

Watykan: pielgrzymka bezdomnych z Polski
(fot. Grzegorz Gałązka www.galazka.deon.pl)
KAI / mc

Do Wiecznego Miasta przybyła z Polski dość nietypowa pielgrzymka. Z okazji Roku Miłosierdzia, wsłuchani w głos Papieża Franciszka, do Rzymu dotarli bezdomni z noclegowni prowadzonych przez Caritas diecezji ełckiej oraz tamtejszy Monar. Pątnikom towarzyszył biskup ełcki Jerzy Mazur SVD.

"Cieszę się, że w Roku Miłosierdzia możemy świadczyć i okazywać to, co św. Jan Paweł II zostawił nam w Ełku w 1999 r., kiedy wołał głosem ubogich i mówił o nowej wyobraźni miłosierdzia. Czynimy wszystko, aby pomóc ludziom ubogim i potrzebującym pielgrzymować, przejść przez Bramę Miłosierdzia, rzucić się w otwarte ramiona miłującego Ojca, oczyścić swoje serce w sakramencie pokuty, ale także porzucić strach i lęk.
Ta pielgrzymka od początku ma taki cel, aby ci ludzie bezdomni, którzy utracili nadzieję, bo tacy przychodzą do noclegowni, odnaleźli w Bożym miłosierdziu źródło nadziei. I dzisiaj na Mszy przy grobie św. Jana Pawła II modliliśmy się, aby ci ludzie, którzy kiedyś zatracili się w życiu, uwierzyli, że są kochani przez Boga, który jest bogaty w miłosierdzie" - powiedział bp Mazur.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: pielgrzymka bezdomnych z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.