Watykan poparł manifestację "Stop gender w szkole"

Watykan poparł manifestację "Stop gender w szkole"
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptt

Z pełną odpowiedzialnością za naszą przyszłość musimy ukazywać dzieciom i młodzieży, a także całemu światu bogactwo i wielkość rodziny chrześcijańskiej. Podczas, gdy świat promuje nietrwałe związki, my chcemy trwałej rodziny. Tam, gdzie społeczeństwo się rozmywa, my proponujemy rodzinę silną, stabilną, zbudowaną na skale Ewangelii i Kościoła.

Pisze o tym abp Vincenzo Paglia w przesłaniu popierającym manifestację "Stop gender w szkole", która w najbliższą sobotę odbędzie się w Rzymie. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny kieruje swój list do komitetu "Ratujmy nasze dzieci", będącego organizatorem tego ogólnowłoskiego protestu.

Abp Paglia wyraża głębokie przekonanie, że chrześcijańska rodzina, oparta na monogamicznym i nierozerwalnym małżeństwie, będzie stanowiła wielkie bogactwo także dla społeczeństwa w przyszłości. Przywołuje też niedawne słowa Papieża Franciszka do biskupów Europy o konieczności promowania rodziny jako związku mężczyzny i kobiety, będącego fundamentalną komórką każdego społeczeństwa.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny wskazuje zarazem na pilne i konieczne wyzwania stające obecnie przed rządzącymi. Podkreśla, że - z fantazją i odpowiedzialnością - muszą oni wspierać młode pokolenia w pragnieniu założenia rodziny i posiadania potomstwa. Popierając rzymską manifestację "Stop gender w szkole", abp Paglia wyraża zarazem nadzieję, że wniesie ona drogocenny wkład w życie Kościoła i wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro ludzkości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan poparł manifestację "Stop gender w szkole"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.