Watykan: rozwieszono plakaty nt. Franciszka

Watykan: rozwieszono plakaty nt. Franciszka
(fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI / Faro di Roma)
CNA / loveistolerance.com / mi / kw

Choć zaledwie dwa miesiące temu, Rzym obklejony był plakatami krytykującymi Papieża Franciszka i jego reformy, to chodząc po mieście w czasie Wielkanocy, można było zauważyć zupełnie nowe afisze chwalące zaangażowanie Biskupa Rzymu w promowanie idei miłosierdzia.

"Dziękujemy Ci Papieżu Franciszku! Za twoje prawdziwie chrześcijańskie zaangażowanie pełne miłości i miłosierdzia, które były tak często wymagane przez Jezusa w Piśmie Świętym". Taki tekst widnieje na około 300 plakatach, które rozwieszono w okolicach Watykanu 14 kwietnia, w Wielki Piątek.

Plakaty są sponsorowane przez "The Global Tolerance Initiative", która uhonorowała Papieża Franciszka tytułem  “Global Champion of Tolerance Easter 2017" (ang. Światowy Mistrz Tolerancji - Wielkanoc 2017). Jest to organizacja założona w 2008 roku przez dra Hubertusa Hoffmanna, działająca na rzecz promowania tolerancji oraz szacunku do innych religii, mniejszości rasowych i etnicznych. Oprócz Papieża Franciszka tytułem tym zostali odznaczeni m.in. Dalajlama, pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet - Malala Yousafzai - oraz William Shomali, biskup pomocniczy łacińskiego patriarchatu Jerozolimy.

Plakaty, na których tekst widnieje zarówno w języku angielskim, jak i włoskim, apelują do wszystkich kardynałów, kapłanów i biskupów, by podążali drogą Papieża Franciszka i czytali Pismo Święte z otwartymi oczami, sercami i umysłami. Ich głównym przesłaniem jest apel o modlitwę za siebie samych i Kościół: "z pełnym namysłu sercem i kochającym umysłem".

Akcja będąca częścią “Champions and the Art of Tolerance Project" ma potrwać do 22. Kwietnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: rozwieszono plakaty nt. Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.