Watykan: w Wielkim Tygodniu zostaną zaszczepieni ubodzy

Watykan: w Wielkim Tygodniu zostaną zaszczepieni ubodzy
Fot. depositphotos.com
6 miesięcy temu
PAP/kb

Urząd papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego przeznaczył 1200 szczepionek przeciwko Covid-19 dla osób ubogich, które wykorzystane zostaną w Wielkim Tygodniu. 

W wydanym komunikacie urząd podkreślił, że w Wielkim Tygodniu następne dawki szczepionki Pfizer-BioNTech, zakupione przez Stolicę Apostolską i zaoferowane przez rzymski szpital zakaźny Spallanzani, zostaną przeznaczone dla 1200 osób "ubogich i zepchniętych na margines" oraz tych osób, które ze względu na swą sytuację są najbardziej narażone na zakażenie.

Szczepienia te będą prowadzone w punkcie medycznym w watykańskiej Auli Pawła VI tym samym preparatem, który otrzymał papież i pracownicy Stolicy Apostolskiej.

Jednocześnie urząd kardynała Krajewskiego poinformował o inicjatywie "zawieszonej szczepionki", to znaczy możliwości sfinansowania poprzez wpłatę online na konto tej instytucji zakupu dalszych dawek dla potrzebujących.

W nocie przypomniano również, że Franciszek wielokrotnie zachęcał do szczepień tłumacząc, że jest to też gest odpowiedzialności wobec bliźnich i całej zbiorowości.

Już w styczniu, jak głosi nota, kiedy zaczęły się szczepienia w Watykanie, na prośbę papieża zaszczepiono ponad 25 ubogich osób, w większości bezdomnych z okolic placu Świętego Piotra.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Watykan: w Wielkim Tygodniu zostaną zaszczepieni ubodzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.