"Wiara daje nam poczucie bezpieczeństwa"

"Wiara daje nam poczucie bezpieczeństwa"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / Radio Watykańskie / CTV / kn

Wiara w Jezusa daje nam poczucie bezpieczeństwa pośród niebezpieczeństw - zapewnił papież Franciszek, przemawiając do uczestników niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

Skomentował opisaną w Ewangelii burzę na jeziorze, podczas której Jezus przyszedł po wodzie do apostołów. Potem na Jego wezwanie robi to Piotr, lecz zaczyna tonąć, gdy napotyka przeciwności na swej drodze. Woła głośno Jezusa, który ratuje go przed niebezpieczeństwem.

W osobie Piotra, z jego zapałem i słabościami, opisana jest nasza wiara, zawsze krucha i słaba, niespokojna i jednocześnie zwycięska. Wiara chrześcijanina idzie na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem pośród burz i niebezpieczeństw świata - wskazał Franciszek.

Zauważył, że gdy Jezus wszedł do łodzi, burza się uciszyła, a apostołowie oddali mu pokłon, mówiąc: "Ty jesteś Synem Bożym". Wszyscy poczuli się zjednoczeni w wierze w Niego. Mali i przestraszeni stają się wielkimi, gdy padają na kolana i uznają w swoim mistrzu Syna Bożego. Także nam się to przydarza, że "bez Jezusa, z dala od Niego, czujemy się przestraszeni", brakuje nam wiary. Ale On jest zawsze z nami, gotów, by nas podtrzymać.

Papież wskazał, że łódź, która musi stawić czoła burzy i wydaje się, że za chwilę zatonie, jest obrazem Kościoła. To nie umiejętności i odwaga ludzi go ocalają, ale wiara, która pozwala iść także pośród ciemności. Wiara daje nam poczucie pewności, że Jezus jest obecny w pobliżu, że wybawia nas od niebezpieczeństw. - Wszyscy jesteśmy w tej łodzi i czujemy się tam bezpieczni pomimo naszych ograniczeń i słabości. Jesteśmy bezpieczni przede wszystkim wtedy, gdy umiemy paść na kolana i adorować Jezusa, jedynego Pana naszego życia - dodał papież.

Przeczytaj pełny tekst przemówienia>>

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wiara daje nam poczucie bezpieczeństwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.