Włoska gmina produkuje "wino papieża"

Włoska gmina produkuje "wino papieża"
(fot. shutterstock.com)
KAI / kk

Papież Franciszek zostanie wkrótce uczczony we Włoszech specjalnym gatunkiem wina. "Wino papieskie" znajdzie się w sprzedaży już za miesiąc - podał 15 marca dziennik "La Stampa".

"Oczywiście marzymy, żebyśmy mogli wznieść toast razem z papieżem tutaj, między wzgórzami jego Portacomaro" - wyznał gazecie burmistrz miasteczka, Valter Pierini.

"Wino papieskie" pochodzi z niewielkiej miejscowości Portacomaro w północnych Włoszech, gdzie żyli włoscy przodkowie obecnego biskupa Rzymu. Gdy przed czterema laty Jorge Mario Bergoglio został wybrany na papieża, burmistrz zainicjował założenie "winnicy papieskiej" na powierzchni jednego hektara. Próby winogron z tego terenu w prowincji Asti wykazały, że owoce zawierają składniki, które mają działanie również lecznicze, "na przykład w regeneracji kości szczęki", czytamy w "La Stampa".

Dziennik przypomina jednocześnie, że te właściwości typowego w Piemoncie gatunku winogron są znane już od dawna. Nie jest też nowością pomysł nadania imion papieży regionalnym napojom: na przykład w czasie pontyfikatu Benedykta XVI (2005-13) w jego rodzinnej Bawarii produkowano "piwo papieskie".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włoska gmina produkuje "wino papieża"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.