Znaczki z papieżem w Irlandii przygotowują kraj do ważnego wydarzenia

Znaczki z papieżem w Irlandii przygotowują kraj do ważnego wydarzenia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl, twitter / katemccurry)
3 lata temu
KAI / twitter / pch

Od dzisiaj jest w obiegu w całej Irlandii seria dwóch znaczków nawiązujących do zaplanowanej za miesiąc podróży Franciszka do tego kraju.

Na znaczku wartości 1 euro przedstawiono papieża wypuszczającego w górę gołębia, podczas gdy drugi - o nominale 1,5 euro - przedstawia rodzinę idącą plażą. Jest to nawiązanie do głównego celu pielgrzymki apostolskiej Ojca Świętego, jakim jest IX Światowe Spotkanie Rodzin, które w dniach 21-26 sierpnia odbędzie się w Dublinie.

Prezentując oba znaczki arcybiskup stolicy Irlandii Diarmuid Martin określił inicjatywę wydania ich jako "upamiętniający i budujący" wkład poczty do tej wizyty, będącej "wielką okazją dla Kościoła i kraju".

Znaczki i okolicznościową pieczątkę zaprojektowała firma Vermillion Design. Koperta "Pierwszego Dnia" (First Day) i arkusze kolekcjonerskie są dostępne w jednym z okienek Generalnego Urzędu Pocztowego w Dublinie i na stronie www.irishstamps.ie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Buttiglione Rocco, kard. Gerhard Ludwig Müller
20,94 zł
29,90 zł

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich...

Skomentuj artykuł

Znaczki z papieżem w Irlandii przygotowują kraj do ważnego wydarzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.