Znamy plan papieskich liturgii w okresie Bożego Narodzenia

Znamy plan papieskich liturgii w okresie Bożego Narodzenia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / jp

W okresie Bożego Narodzenia papież Franciszek będzie przewodniczył kilku publicznym liturgiom począwszy od Pasterki 24 grudnia aż po Mszę w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia.

W poniedziałek 24 grudnia o 21.30 Ojciec Święty odprawi Pasterkę w bazylice św. Piotra, poprzedzoną odśpiewaniem po łacinie kalendy - opisu wydarzeń poprzedzających przyjście na świat Syna Bożego.

We wtorek 25 grudnia w południe ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra papież wygłosi bożonarodzeniowe orędzie, po czym udzieli błogosławieństwa "Urbi et Orbi" (miastu [Rzymowi] i światu).

W poniedziałek 31 grudnia o 17.00 w bazylice św. Piotra Franciszek odprawi Pierwsze Nieszpory Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, po których nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewanie hymnu "Te Deum" (Ciebie Boga, wysławiamy) na zakończenie roku kalendarzowego oraz błogosławieństwo eucharystyczne.

DEON.PL POLECA

W samą uroczystość, we wtorek 1 stycznia o 10.00 papież odprawi Mszę św. w bazylice św. Piotra. Tego dnia przypadnie też 52. Światowy Dzień Pokoju, którego temat brzmi: "Dobra polityka w służbie pokoju".

Wreszcie w niedzielę 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Ojciec Święty odprawi o 10.00 Mszę św. w bazylice św. Piotra.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Znamy plan papieskich liturgii w okresie Bożego Narodzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.