Papież modlił się za ofiary tragedii w dyskotece we Włoszech

Papież modlił się za ofiary tragedii w dyskotece we Włoszech
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
PAP / ml

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w sobotę w Watykanie modlił się za ofiary tragedii w dyskotece koło Ankony we Włoszech, gdzie w wyniku wybuchu zbiorowej paniki w nocy zginęło 6 osób, a ponad 100 zostało rannych. 7 osób jest w stanie krytycznym.

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w Watykanie na południowej modlitwie Anioł Pański w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież powiedział: "Zapewniam o mojej modlitwie za nastolatków i matkę, którzy zginęli tej nocy w dyskotece w Corinaldo koło Ankony, a także za wielu rannych".

"Proszę o wstawiennictwo Matki Bożej dla wszystkich" - dodał Franciszek.

W rozważaniach papież mówił, że słowa Maryi "Oto jestem" oznaczają otwarcie wobec Boga, są "lekarstwem na egoizm, antidotum na życie niespełnione, któremu zawsze czegoś brakuje".

"To lekarstwo przeciwko procesowi starzenia się grzechu, to terapia, by pozostać młodym wewnętrznie"- wyjaśnił.

DEON.PL POLECA

Franciszek zaapelował do świeckich o zaangażowanie na rzecz budowy "bardziej sprawiedliwego i solidarnego społeczeństwa".

Nawiązał też do sobotniej beatyfikacji w Oranie w Algierii 19 męczenników - biskupa tego miasta Pierre'a Claverie i 18 zakonników, zamordowanych przez islamskich ekstremistów w 1996 roku.

"Ci męczennicy naszych czasów byli wiernymi głosicielami Ewangelii, pokornymi budowniczymi pokoju i heroicznymi świadkami miłości chrześcijańskiej" - dodał papież.

Wyraził pragnienie, by ich "odważne świadectwo" było źródłem nadziei dla wspólnoty katolickiej w Algierii i "zasiewem dialogu dla całego społeczeństwa".

"Niech ta beatyfikacja będzie dla wszystkich bodźcem do wspólnej budowy świata braterstwa i solidarności" - podkreślił Franciszek.

Zapowiedział, że w sobotnią uroczystość Niepokalanego Poczęcia, która we Włoszech jest dniem świątecznym, uda się po południu na modlitwę do rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej. Następnie będzie modlić się przed figurą Matki Bożej na Placu Hiszpańskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież modlił się za ofiary tragedii w dyskotece we Włoszech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.