Sikhowie zaatakowali kościół. Uważają, że zbyt dużo ludzi nawraca się na chrześcijaństwo

Sikhowie zaatakowali kościół. Uważają, że zbyt dużo ludzi nawraca się na chrześcijaństwo
fot. Depositphotos / Iryna Denysova
KAI / pk

W indyjskim stanie Pendżab tłum sikhów zaatakował katolicki kościół. Zniszczono przykościelną pietę oraz podpalono samochód kapłana. Atak miał związek z deklaracjami przywódców duchowych sikhów przeciwko zwiększającej się liczbie nawróceń na chrześcijaństwo.

Do zdarzenia doszło 31 sierpnia krótko po północy w mieście Patti leżącym na północy Indii, w prowincji Pendżab. Dokonując aktów wandalizmu, tłum skandował słowa: "jesteśmy Khalistańczykami".

DEON.PL POLECA
Khalistan to postulowane państwo, które miałoby obejmować prowincję Pendżab w Indiach oraz cześć Pakistanu. Są to bowiem tereny ojczyste dla sikhizmu, którego wyznawcy od wielu lat przedstawiają dążenia separatystyczne.

W ostatnim czasie wśród sikhów pojawiało się wiele oskarżeń wobec przedstawicieli innych religii o nawracanie ich współwyznawców. W dniu ataku na kościół w Patti, główne centrum sikhizmu Akal Takht wydało oświadczenie przeciwko wymuszonym konwersjom, których rzekomo mają się dopuszczać chrześcijańscy misjonarze. Przeciwko temu zjawisku protestował także sikhijski zakon wojowników Nihang.

Chrześcijanie zaprzeczają oskarżeniom o wymuszanie nawróceń i o prowadzenie szerokiej działalności prozelitycznej. Prawdą jest jednak, że w ostatnich dekadach wzrosła ich liczba w Pendżabie i obecnie szacuje się ze stanowią około 10 proc. mieszkańców tego regionu.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Sikhowie zaatakowali kościół. Uważają, że zbyt dużo ludzi nawraca się na chrześcijaństwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.