Światowe Dni Ubogich. Pomóż bezdomnym spotkać się z papieżem

Światowe Dni Ubogich. Pomóż bezdomnym spotkać się z papieżem
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

W intrenecie prowadzona jest zbiórka środków na wyjazd podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio do Asyżu. Podopieczni Dzieła mają się tam spotkać z papieżem Franciszkiem oraz ubogimi osobami.

Już 12 listopada papież Franciszek spotka się z osobami ubogimi w Asyżu. W spotkaniu wezmą udział podopieczni organizacji z różnych części Europy. Wśród nich będzie również reprezentacja krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. To dla nas ogromne wyróżnienie i radość - przyznaje Wioleta Zielińska-Sołowiej z krakowskiej organizacji pomagającej osobom bez domu.

DEON.PL POLECA
Spotkanie odbędzie się w ramach V Światowego Dnia Ubogich, który w tym roku obchodzony będzie w niedzielę, 14 listopada. ŚDU został ustanowiony przez papieża Franciszka w celu uwrażliwienia na słuchanie krzyku ubogich i cierpiących.

- Aby jednak nasi podopieczni mogli wziąć udział w spotkaniu w Asyżu, potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli. Uruchomiliśmy zbiórkę, dzięki której chcemy zebrać środki na pokrycie kosztów podróży busem, posiłków, noclegów, ubezpieczenia, usługi przewodników oraz wyposażenia bezdomnych pielgrzymów w najpotrzebniejsze rzeczy - tłumaczy Zielińska-Sołowiej.

Każdy, kto wesprzeć osoby bezdomny może to uczynić na stronie https://zrzutka.pl/8b448e.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r., aby nieść pomoc osobom doświadczającym bezdomności. Dzieło to dwa nowoczesne Centra Pomocy, sieć mieszkań wspieranych i chronionych, magazyn odzieżowy i gospodarstwo rolne. Dzieło obejmuje opieką niemal 2 tys. osób doświadczających bezdomności.

W dwóch Centrach Pomocy - przy ul. Loretańskiej 11 i ul. Smoleńsk 4 w Krakowie - osoby bezdomne otrzymują kompleksowe wsparcie w postaci pomocy doraźnej (możliwość zjedzenia posiłku, wzięcia kąpieli, wymiany odzieży na nową, wyprania odzieży, skorzystania z pomocy medycznej) i pomocy specjalistycznej - socjalnej, zawodowej, mieszkaniowej, prawnej, psychologicznej i duchowej.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi również 12 mieszkań, w których osoby bezdomne oraz całe rodziny objęte są opieką zespołu interdyscyplinarnego, który przygotowuje je do samodzielnego zamieszkania pod własnym dachem.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Skomentuj artykuł

Światowe Dni Ubogich. Pomóż bezdomnym spotkać się z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.