10 inspiracji od bohatera dobranocek, którego skrycie podziwiają dorośli

10 inspiracji od bohatera dobranocek, którego skrycie podziwiają dorośli
(fot. pexels)
2 lata temu
pk / jp

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Włóczykija. Kim był tajemniczy włóczęga z serii książek o Muminkach i dlaczego inspiruje setki tysięcy ludzi na całym świecie?

Włóczykij to jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów dobranocek i jednocześnie ktoś, kogo skrycie podziwia i niejeden dorosły. Tajemniczy, samowystarczalny, kochający swobodę i wolność, a mimo to przyjacielski i wyjątkowo empatyczny.

 

Post udostępniony przez @slecna_woky

Chociaż Włóczykij jest postacią fikcyjną, do jego powstania przyczynił się żyjący w latach 1906-1979 Atos Wirtanen, fiński polityk i przyjaciel Tove Jannson, autorki dziewięciu książek o przygodach Muminków - sympatycznych stworzeń, zamieszkujących jedną z fińskich dolin.

>>>Ostatnia dzika głusza w Beskidach

Włóczykij, chociaż miał wielu przyjaciół, kochał być sam, a życie jakie prowadził bardziej przypominało styl hipstera i singla, niż bohatera bajek dla dzieci. Być może dlatego wielu ludzi, którzy - z wyboru lub nie - żyją w pojedynkę, mogą się od niego wiele nauczyć.

Trzeba jednak pamiętać, że choć samotność jest cennym i ubogacającym doświadczeniem, nie może być ona ostatecznym celem naszego życia, a Włóczykij, ponieważ sam nigdy się nie ustatkował, nie powinien być kimś, do kogo przywiązujemy się na stałe.

Przedstawiamy 10 inspiracji związanych z Włóczykijem, które być może skłonią cię dzisiaj do zrobienia czegoś wyjątkowego:

  • "Wszystko trzeba odkryć samemu. I również przejść przez to zupełnie samemu". [Włóczykij]
  • "Właściwie chodzi wyłącznie o to, żeby nie poddać się zmęczeniu, nigdy nie dopuścić do braku zainteresowania, do obojętności, nigdy nie zagubić swej bezcennej ciekawości, bo wtedy człowiek sam sobie pozwala umrzeć". [Włóczykij]
  • "Wszystko staje się trudne, kiedy się chce posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność. A ja tylko patrzę na nie, a odchodząc staram się zachować je w pamięci". [Włóczykij]
  • Muminek: "Wspaniale tak wędrować sobie bez celu". Włóczykij: "Czujesz się wtedy wolny. Jesteś sam, a jednocześnie spotykasz nowych przyjaciół".
  • "Mówienie tak bardzo przeszkadza w myśleniu". [Włóczykij] 
  • Muminek: "Samotność szybko się nudzi!". Włóczykij: "Zdziwiłbyś się, jak wielu ją lubi".
  • "Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić". [Włóczykij]
  • "Nie należy każdego o wszystko wypytywać". [Włóczykij]
  • "To jest wieczór na piosenkę - pomysał Włóczykij. - Na nową piosenkę, która składać się będzie w jednej części z nadziei, w dwóch z wiosennej tęsknoty i której resztę stanowić będzie niewypowiedziany zachwyt, że mogę wędrować, że mogę być sam i że jest mi z sobą dobrze".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John Powell SJ
18,67 zł
24,90 zł

Ile razy w swoim życiu zastanawiałeś się, gdzie jest Twoje szczęście?

Gdzie zwykle go szukasz? W akceptacji ze strony ukochanej osoby? W tym, jak wyglądasz? W nowym samochodzie albo remoncie domu? Jeśli naprawdę chcesz odnaleźć...

Skomentuj artykuł

10 inspiracji od bohatera dobranocek, którego skrycie podziwiają dorośli
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

10 inspiracji od bohatera dobranocek, którego skrycie podziwiają dorośli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.