Dziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga

Dziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga
(fot. youtube.com)
youtube.com / sz / kw

Nierzadko czują się odrzucone. Czują powołanie, ale drzwi klasztorów są dla nich zamknięte. Ich niepełnosprawność staje się ciężarem nie do zniesienia. Ale jest miejsce, które dało im możliwość realizacji największego pragnienia.

Wspólnota Małych Sióstr Uczennic Baranka to zgromadzenie kontemplacyjne we Francji, które otworzyło swoje drzwi dla kobiet. Siostry żyją zgodnie z regułą świętego Benedykta: w ciszy i określonym rytmie dnia wypełnionym modlitwami. Celem ich życia jest zwrócenie serc i umysłów na Boga.

DEON.PL POLECADziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga - zdjęcie w treści artykułu

Siostry podczas wspólnej pracy (fot. youtube.com)

Reguła wspólnoty zawiera wzmianki na temat sióstr z niepełnosprawnościami, które "mają uczyć się prac manualnych koniecznych dla ich rozwoju. Żyjemy razem w ubóstwie, oddając się wzajemnie do swojej dyspozycji. Wszystkie razem dzielimy się pracą dnia codziennego".

Codzienna modlitwa i rytm dnia są dostosowane do możliwości wszystkich sióstr. Codziennie odbywa się szereg modlitw, Eucharystia oraz medytacja nad Słowem Bożym.

Dziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Siostry po modlitwie (fot. youtube.com)

Siostry streszczają swoją misję w następujący sposób: - Podążamy codziennie małą drogą, której nauczyła nas św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Wiedząc, że "jesteśmy zbyt małe, by uczynić wielkie rzeczy", uczymy się otrzymywać wszystko od Boga, aby jeszcze bardziej kochać tych, "którzy walczą, by rozsiewać kwiaty dla Jezusa" i modlić się w intencjach nam powierzonych.

Wspólnota powstała w 1985 roku, w 1990 roku została zatwierdzona przez arcybiskupa Tours. Obecnie siostry mieszkają w opactwie w Blanc (Francja).

Dziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. youtube.com)

Dziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga - zdjęcie w treści artykułu nr 3

(fot. youtube.com)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziewczyny z zespołem Downa odpowiadają na głos Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.