"Mam ogromny szacunek do zakonnic (…) Jestem dzieckiem gwałtu i wiem, że mama dała mi szansę na życie"

"Mam ogromny szacunek do zakonnic (…) Jestem dzieckiem gwałtu i wiem, że mama dała mi szansę na życie"
(fot. facebook.com / s. Eliza Myk)
Eliza Małgorzata Myk / Facebook.com / sz

Dominikanki z Broniszewic opowiadają o niezwykłym spotkaniu, do jakiego doszło w Warszawie. "Pan Przystojniak" - jak nazywają go siostry - nie tylko im pomógł, ale też podzielił się swoją wyjątkową historią.

Na profilu facebookowym s. Elizy Myk z Broniszewic pojawiło się zdjęcie oraz opis niecodziennego spotkania, do jakiego doszło wczoraj w Warszawie:

"Stoimy z Tymką zagubione w przejściu podziemnym w Warszawie ???????? i typujemy, którym wyjściem dotrzemy do celu. Zauważył to pewien Przystojniak:???? "Gdzie Siostry chcą dojść? Chętnie pomogę." ????Okazało się, że podążamy w tym samym kierunku.???????? Było to okazją do wysłuchania krótkiej historii Pana Przystojniaka: "Ja mam ogromny dług wdzięczności do zakonnic. Wychowała mnie siostra zakonna, która dała mi więcej miłości niż moja mama.

I mam szacunek do wiary katolickiej. Bo jestem dzieckiem gwałtu i wiem, że mama dała mi szansę na życie tylko dlatego, że była katoliczką." I pobiegł dalej. Dzięki za to spotkanie. Serducho nam radośniej zabiło ????????????"

DEON.PL POLECA

Przyznajemy, że sióstr Dominikanek nie da się nie lubić, a obserwując ich codzienną walkę o chłopaków nabiera się szacunku do wszystkich zakonnic w Kościele. :)

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

"Mam ogromny szacunek do zakonnic (…) Jestem dzieckiem gwałtu i wiem, że mama dała mi szansę na życie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.