"Miała żyć zaledwie godzinę". Dzisiaj wszyscy się za nią modlą

"Miała żyć zaledwie godzinę". Dzisiaj wszyscy się za nią modlą
(fot. shutterstock.com / facebook.com/pg/WstawajAlicja)
lublin.gosc.pl / jp

Alicja jechała samochodem z kolegą ze wspólnoty. Przeżyła tylko ona, od roku jest w śpiączce. Pomódlmy się o zdrowie dla niej.

"Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Miała żyć zaledwie godzinę" - wspomina mama Ali, Agnieszka Mazurek.

Jest uczennicą Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Rok temu, 19 lutego 2018 roku, jechała samochodem z kolegą ze wspólnoty z Guadelupe. Uderzyli w wiadukt przy al. Tysiąclecia, on zginął na miejscu.

DEON.PL POLECA

Zaraz po wydarzeniu przyjaciele Ali przygotowali grafik modlitwy. Czuwali w szpitalu dzień i noc, modląc się w kaplicy. Nastolatka przeżyła kilka operacji, po leczeniu trafiła do warszawskiej kliniki "Budzik". Od roku jej stan nie uległ zmianie.

Jak podkreśla jej mama: "do dziś nie wiem i nie rozumiem, jak to się mogło stać, że tak wielu ludzi otoczyło opieką Alę i naszą rodzinę. Dostaliśmy tak bardzo dużo wsparcia i miłości, często od ludzi zupełnie nam obcych".

Jej tata, Wojciech Mazurek, przyznaje, że "na wszystko potrzeba czasu", ale równocześnie marzy o tym, żeby jak najszybciej z tego wyszła.

W tym czasie pojawiło się wiele inicjatyw, wydarzeń i modlitw. Zbierano także na pomoc w rehabilitacji. Akcja "Wstawaj Alicja" cały czas publikuje nowe wydarzenia na Facebooku. Powstała również specjalna grupa modlitewna.

W dniach 9-24 lutego w Galerii Olimp (parter, przy sklepie zabawkowym Toys R'Us) trwać będzie kiermasz książek używanych, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację.

Oprócz tego w każdą środę w archikatedrze lubelskiej w Mszy św. zbiorowej jedną z intencji będzie prośba do Matki Bożej Płaczącej o zdrowie dla Alicji.

Alicja miała wiele pasji, jedną z nich był śpiew. Poniżej możecie posłuchać jej pięknego wykonania piosenki:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Już niedługo picie porannej kawy będzie miało zupełnie nową jakość. Oddajemy w Wasze ręce nasz najnowszy produkt. Jest to prawdopodobnie najbardziej pozytywny i motywujący kubek do picia kawy na świecie (oczywiście jeśli ktoś nie lubi...

Skomentuj artykuł

"Miała żyć zaledwie godzinę". Dzisiaj wszyscy się za nią modlą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.