Gorzkie Żale w klimacie Etno jazz. Takiego wykonania jeszcze nie słyszeliście [MUZYKA]

Gorzkie Żale w klimacie Etno jazz. Takiego wykonania jeszcze nie słyszeliście [MUZYKA]
fot. Simone Impei / Unsplash
Modlitwa w drodze / YouTube / pk

Projekt "Gorzkie Żale" jest próbą przeniesienia barokowych melodii nabożeństwa Gorzkich Żali na grunt muzyki improwizowanej. Efekt? Sami posłuchajcie.

Muzyka, którą za chwilę usłyszycie, łączy w sobie szacunek do mistycznego klimatu pieśni oraz świeże podejście do improwizacji. Efektem jest album “Gorzkie Żale”, który jest zwieńczeniem pracy nad tym wyjątkowym dla kultury polskiej nabożeństwem.

Harmony Trejo to zespół, którego niepowtarzalne brzmienie wywodzi się z fascynacji muzyką etno i jazzem oraz z unikatowej syntezy tych dwóch, pozornie odmiennych "muzycznych światów". W skład zespołu wchodzi akordeon, gitara i kontrabas - zatem niespotykany zestaw, który przykuwa uwagę specyficznym brzmieniem daleko różniącym się od tradycyjnych brzmień zespołów jazzowych czy folkowych. W swoim repertuarze trio zamieszcza oryginalne aranżacje utworów znanych oraz własne kompozycje. Wszystko utrzymane jest w charakterystycznym dla Harmony Trejo stylu, którego istoty można doszukiwać się w tym, co muzyków łączy - wykształcenie jazzowe oraz w tym co ich różni - pochodzenie. Albowiem zespół tworzy zakopiańczyk, góral i wrocławianin.

Zespół ma za sobą nagranie trzech albumów: Paradigmat (LP 2016), Harmony Trejo (EP 2018), Gorzkie Żale (LP 2021).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Gorzkie Żale w klimacie Etno jazz. Takiego wykonania jeszcze nie słyszeliście [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.