Siostry z Broniszewic i ich lektury na Wielki Post. Sprawdźcie, co warto przeczytać

Siostry z Broniszewic i ich lektury na Wielki Post. Sprawdźcie, co warto przeczytać
Fot. Wydawnictwo WAM / YouTube.com
Logo źródła: WAM Deon.pl / tk

Mimo że Wielki Post powoli dobiega końca, wciąż mamy możliwość głębokiego i uważnego przeżycia tego czasu. Mogą w tym pomóc wartościowe książki. W kolejnym odcinku serii "Treści" o lekturach wartych uwagi w Wielkim Poście mówią siostry z Broniszewic. Oto książki, jakie polecają: "Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz", "Rozmowy ostatniej godziny", "Dasz radę", "Siostry z Broniszewic".

Na nową, wielkopostną serię filmów, w których różni goście polecają wartościowe lektury zaprasza Wydawnictwo WAM. "Dlaczego 'Treści'? Bo chcemy sięgać głębiej. Ćwiczmy siebie! Szukajmy inspiracji! Książki, o których opowiadają zaproszeni goście, pomogą nam lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu. Spróbujmy wspólnie uchwycić jego sens" - czytamy w opisie serii filmów.

W szóstym odcinku serii wystąpiły siostry z Broniszewic. Kardynał Konrad Krajewski powiedział o nich: "Siostry nie są szalone. One są nie z tej Ziemi! Dokładnie ewangeliczne". Oto lektury, jakie na Wielki Post poleciły znane zakonnice: "Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz" Manfreda Deselaersa i Piotra Żyłki - czyli opowieści autora o swojej niecodziennej drodze i o tym, co stara się robić, żeby „ostatnie słowo w Auschwitz nie należało do Hitlera”; "Rozmowy ostatniej godziny" Macieja Biskupa OP - o tym, że mamy szansę spotkać Boga w intensywności Jego obecności "tu i teraz" – dać się Mu objąć, doświadczyć pokoju, przebaczenia i czułości miłosierdzia; "Dasz radę" ks. Jan Kaczkowskiego i Joanny Podsadeckiej - czyli ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim; "Siostry z Broniszewic" s. Elizy Myk, s. Tymoteuszy Gil, Łukasza Wojtusika i Piotra Żyłki - czyli bardzo intymny wywiad odsłaniający prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i rękami gotowymi do działania.

Lektury polecane przez siostry z Broniszewic i pozostałych gości serii „Treści” można nabyć w z darmową dostawą w sklepie internetowym Wydawnictwa WAM.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Siostry z Broniszewic i ich lektury na Wielki Post. Sprawdźcie, co warto przeczytać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.