Znany hollywoodzki aktor o mszy trydenckiej: To nie tylko rytuał

Znany hollywoodzki aktor o mszy trydenckiej: To nie tylko rytuał
Shia LaBeouf. Fot. Bishop Robert Barron / YouTube
Bishop Robert Barron / YouTube / ar

Shia LaBeouf porównuje mszę trydencką do przedstawienia, a odprawiającego ją księdza do aktora, który "odgrywa" ostatnie chwile życia Chrystusa. Aktor w poruszającej rozmowie z biskupem Robertem Barronem opowiada o kulisach jego roli w filmie "Ojciec Pio" i przeżywaniu Eucharystii.

Shia LaBeouf wyjaśnia, że przygotowując się do roli ojca Pio, podjął decyzję o swoim nawróceniu. Duży wpływ na to miał jego pobyt w klasztorze kapucynów oraz msza trydencka, którą porównuje do przedstawienia. Mówi o księdzu odprawiającym ją, że "odgrywa" ostatnie chwile życia Chrystusa, nasycając się i przepełniając Duchem Świętym, co bardzo  pomaga w przeżywaniu tego momentu. Shia wspomina też, że księża są różni i w związku z tym każdy z nich inaczej celebruje mszę świętą.

Shia LaBeouf: Msze święte, które odprawiał ojciec Pio, były szczególne

Aktor odwołuje się do Eucharystii, które odprawiał ojciec Pio. Opowiada o tym, że bardzo różniły się one od innych mszy - nie były to wyłącznie tradycja czy rytuał, ale emocjonalne przeżycie, podróż, wchodzenie na głębszy poziom duchowy. Ojciec Pio, odprawiając msze święte, pocił się, płakał, wyglądał jakby szedł na wojnę, miał wrażenie, że nadchodzi śmierć i zmartwychwstanie. W ten sposób dotykał ludzi.

Shia LaBeouf mówi, że pobyt w zakonie kapucynów był jego pierwszym kontaktem z ojcem Pio. Aktor, który jak sam przyznaje, był "ulicznym twardzielem", czuł dużą presję i ciężar zadania, jakim było odegranie roli ojca Pio.

DEON.PL POLECA

Shia zdradza również, że w czasie pobytu w zakonie kapucynów, duży wpływ na niego miał kontakt z zakonnikiem, który był kapucynem od 25 lat, ale zanim wstąpił do zgromadzenia, przebywał w więzieniu za zabójstwo swojej żony. Shia LaBeouf przyznaje, że był tym wstrząśnięty.

Posłuchaj całej rozmowy:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Skomentuj artykuł

Znany hollywoodzki aktor o mszy trydenckiej: To nie tylko rytuał
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.