Niespodziewane okoliczności – nasze spotkania ze Zmartwychwstałym

Niespodziewane okoliczności – nasze spotkania ze Zmartwychwstałym
0:00
- 0:00

„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 50. Okres wielkanocny trwa, więc pozostając w atmosferze radości paschalnej, Autorzy podcastu dzielą się swoim doświadczeniem spotkań ze Zmartwychwstałym. Nie chodzi bynajmniej o refleksję nad spotkaniami opisanymi w Ewangelii. Chodzi o spotkania ze Zmartwychwstałym w naszej konkretnej rzeczywistości, tu i teraz. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ szczerze i barwnie opowiadają swoje paschalne historie.

Można ich posłuchać, by dowiedzieć się między innymi:

  • Jaki jest związek między niewysłanymi życzeniami świątecznymi, a pragnieniem spotkania ze Zmartwychwstałym? Czy spowodowana przedświątecznym zabieganiem frustracja i rozczarowanie to przeszkody czy pomoce w takim spotkaniu? Co robić, gdy ogarnia mnie taka frustracja i niezadowolenie i kogo wtedy słuchać? I co to wszystko ma wspólnego z historią uczniów idących do Emaus?    
  • Czy słuchanie wielkanocnych pieśni podczas nocnych spacerów po mieście, to dobry pomysł? A jeśli tak, to dlaczego? Czy zmartwychwstały Pan Jezus może osobiście zaprosić do udziału we Mszy św. z okazji pierwszego piątku miesiąca?
  • Czy silna chęć spotkania ze Zmartwychwstałym jest do urzeczywistnienia się tegoż spotkania koniecznie potrzebna, czy też może się ono wydarzyć zupełnie niezależnie od naszego chcenia? Czego sobie życzyć na okres wielkanocny?

Jezuita, uratowany grzesznik; poprzednio duszpasterz akademicki w Opolu i Krakowie, proboszcz we Wrocławiu, prowincjał (2008-2014), a obecnie proboszcz w Tomsku (Rosja, Syberia); inicjator Deon.pl i Modlitwy w Drodze.

Twitter: wziolek_sj

 

Politolog, nauczyciel akademicki, dawca krwi, amatorka biegów długodystansowych, współpracuje z Radiem Doxa, Modlitwą w drodze i Deon.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Wacław Hryniewicz OMI

Życie człowieka wierzącego to ciągły dialog z Bogiemi z innymi ludźmi. Bóg wybrał dialog z człowiekiem jako zbawczą drogę docierania do ludzkiej wolności. Dla chrześcijanina sam Chrystus jest największą inspiracją do kształtowania w sobie postawy...

Skomentuj artykuł

Niespodziewane okoliczności – nasze spotkania ze Zmartwychwstałym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.