Amerykański generał o modernizacji armii przez Polskę: Bardzo dobra robota

Amerykański generał o modernizacji armii przez Polskę: Bardzo dobra robota
fot. Depositphotos
PAP / pk

- Jedyną rzeczą, z którą liczą się nasi przeciwnicy, jest siła, determinacja i gotowość - powiedział PAP emerytowany generał amerykański John Gronski, który był zastępcą dowódcy generalnego Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych. I jak dodał "Polska wykonała bardzo dobrą robotę z modernizacją broni".

Amerykański generał pytany przez PAP o ostanie wzmocnienia sił bojowych RP przez zakupy broni powiedział, "że postanowienie polskich władz (dotyczące zakupów broni - PAP) jest w pełni słuszne". Bo jak dodał gen. Gronski "jedyną rzeczą, z którą liczą się nasi przeciwnicy, jest siła, determinacja i gotowość".

Oceniając zakupy i wybór sprzętu wojskowego amerykański dowódca nie ma najmniejszych wątpliwości, "że Polska wykonała bardzo dobrą robotę z modernizacją broni".

- Sprzęt amerykański i sprzęt produkowany przez innych zachodnich sojuszników, jest najlepszy na świecie. Kluczem jest zapewnienie polskiej armii odpowiedniej konserwacji sprzętu oraz odpowiednie przeszkolenie żołnierzy, aby sprzęt ten mógł być maksymalnie wykorzystany - uważa generał mający ponad 40-letnie doświadczenie w najlepszej armii świata.

DEON.PL POLECA

Wg gen. Gronskiego, jednego z najbardziej uznanych ekspertów w dziedzinie przywództwa wojskowego, "kluczowymi systemami uzbrojenia dla każdego wojska na współczesnym polu bitwy są ogień dalekiego zasięgu i obrona powietrzna".

Zdaniem amerykańskiego dowódcy "podstawowym obowiązkiem każdego kraju NATO jest skupienie się na własnej obronie".

John Gronski w latach 2016 - 2019 był zastępcą dowódcy generalnego żołnierzy Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Europie. Jego przodkowie pochodzą z Polski.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Amerykański generał o modernizacji armii przez Polskę: Bardzo dobra robota
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.