Belgowie są najbogatszymi ludźmi na świecie i jednocześnie jednymi z najbardziej otyłych

Belgowie są najbogatszymi ludźmi na świecie i jednocześnie jednymi z najbardziej otyłych
Fot. Ehimetalor Akhere Unuabona / unsplash.com
PAP / tk

Mieszkańcy Belgii są najbogatszymi ludźmi na świecie. Połowa dorosłych Belgów posiada majątek o wartości ponad 228 tys. euro, wynika z najnowszego raportu Global Wealth Report. Z kolei jak podaje portal The Brussels Times, Belgowie zajęli czwarte miejsce na świecie pod względem średniego dziennego spożycia kalorii.

Na drugim miejscu jednego z najważniejszych raportów na temat bogactwa na świecie znaleźli się Australijczycy, a na trzecim mieszkańcy Hongkongu.

Dlaczego Belgowie są tacy bogaci?

W ubiegłym roku Belgowie znaleźli się na drugim miejscu zastawienia. - Nasz awans nie wyniknął z tego, że się bardziej wzbogaciliśmy, tylko dlatego, że inni zubożeli – komentuje na łamach dziennika „Het Laatste Nieuws” finansista Paul D'hoore.

- Australijczycy cofnęli się o trzy kroki, podczas gdy my tylko o jeden. W efekcie nieoczekiwanie zajęliśmy pierwsze miejsce – twierdzi D'hoore.

DEON.PL POLECA

Według tegorocznego Global Wealth Report w Belgii mieszka 536 tysięcy milionerów, a na całym świecie jest ich 59 milionów.

Bogaci, ale grubi Belgowie

Według danych przytoczonych przez dziennikarzy przeciętny mieszkaniec Belgii przyswaja dziennie 3824,21 kalorii dziennie, czyli znacznie więcej, niż zalecana przez lekarzy norma. Belgów wyprzedzają Irlandczycy (3850,5 kcal), mieszkańcy USA (3868,28 kcal) i Bahrajnu(4012,45 kcal).

The Brussels Times powołuje się na dane Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) za 2020 r. Portal alarmuje, że od początku nowego tysiąclecia przeciętny Belg zjada codziennie o 113,89 kcal więcej niż w XX wieku.

Eksperci ds. zdrowia zalecają dzienne spożycie kalorii na poziomie około 2000 dla kobiet i 2500 dla mężczyzn. Obecny poziom konsumpcji żywności w Belgii przekracza ten limit średnio o 72 proc.

Jak podkreślają autorzy artykułu w The Brussels Times, negatywne skutki widać gołym okiem. Belgia od kilku lat boryka się z szybko rosnącym poziomem otyłości. Obecnie około 59,5 proc. Belgów ma nadwagę lub jest otyła.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Skomentuj artykuł

Belgowie są najbogatszymi ludźmi na świecie i jednocześnie jednymi z najbardziej otyłych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.