Izrael. Po raz pierwszy w historii nominowano muzułmanina do Sądu Najwyższego

Izrael. Po raz pierwszy w historii nominowano muzułmanina do Sądu Najwyższego
Fot. PAP/EPA/TSAFRIR ABAYOV / POOL
PAP/ kb

Komitet do spraw nominacji sędziów w Izraelu po raz pierwszy w historii wyznaczył muzułmanina na sędziego w Sądzie Najwyższym - poinformowało w poniedziałek izraelskie ministerstwo sprawiedliwości.

Urodzony w Jaffie nowo wybrany sędzia Kaled Kabub ma 63 lat i był dotąd wiceprzewodniczącym trybunału dystryktu Tel Awiw - podała agencja AFP.

DEON.PL POLECA
Muzułmanin w Sądzie Najwyższym w Izraelu

W przeszłości w ławach tej najwyżej sądowniczej instytucji w Izrael muzułmanin zasiadał tylko raz na zastępstwo, w 1999 roku - przypomniało to samo źródło.

Sąd Najwyższy w Izraelu ma siedzibę w Jerozolimie i składa się z 15 sędziów wybieranych przez wspomniany komitet, a następnie powoływanych przez prezydenta kraju.

Jak informuje sąd na swojej stronie, jest on najważniejszą taką instytucją w Izraelu i pełni zarazem funkcję sądu odwoławczego ostatniej instancji. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark A. Gabriel

Wychowywany w religijnej rodzinie muzułmańskiej Mark A. Gabriel w wieku 12 lat znał już cały Koran na pamięć. Islam był całym jego życiem. Za namową rodziny ukończył elitarne liceum przy uniwersytecie Al-Azhar w Kairze, by...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Izrael. Po raz pierwszy w historii nominowano muzułmanina do Sądu Najwyższego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.