Koniec legendarnych smartfonów. Urządzenia BlackBerry przestają działać

Koniec legendarnych smartfonów. Urządzenia BlackBerry przestają działać
Smartfon BlackBerry odchodzi do przeszłości (fot. Randy Lu/Unsplash)
PAP/mk

Te smartfony były kiedyś szczytem marzeń - w USA należała do nich połowa rynku. Urządzenia BlackBerry przegrały rywalizację z takimi markami jak iPhone czy Samsung i od 4 stycznia 2022 r. w ogóle przestaną działać.

Od 4 stycznia 2022 r. użytkownicy smartfonów BlackBerry utracą możliwość wykonywania rozmów telefonicznych, w tym połączeń alarmowych, wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych oraz przesyłu danych - poinformował producent w oświadczeniu.

DEON.PL POLECA
Po tej dacie BlackBerry nie gwarantuje już "niezawodnego funkcjonowania" wszystkich urządzeń z systemami operacyjnymi BlackBerry 7.1 OS i jego wcześniejszymi wersjami, BlackBerry 10 i BlackBerry PlayBook, które korzystają zarówno z sieci komórkowej, jak i połączeń Wi-Fi.

Telefony i tablety z tym oprogramowaniem nie będą już mogły go aktualizować, dlatego utracą możliwość wykonywania podstawowych funkcji.

Koniec obsługiwania smartfonów i tabletów BlackBerry łączy się z przekształceniami w słynącej niegdyś ze swoich telefonów firmie, która skupiła się obecnie na produkcji oprogramowania związanego z cyberbezpieczeństwem - czytamy w komunikacie.

Urządzenia BlackBerry były wyposażone w pełną klawiaturę, cieszyły się również renomą telefonów zapewniających duże bezpieczeństwo danych, przez co pod koniec pierwszej dekady XXI w. miały 50-proc. udział w rynku smartfonów w USA - przypomina portal The Verge. Od ok. 2010 roku BlackBerry stopniowo, ale nieustająco traciło swój udział w rynku na rzecz urządzeń z oprogramowaniem iPhonów i urządzeń wykorzystujących system Android.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Kamiński, Joanna Podsadecka

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.
M. Gandhi

Najpierw bezkresna zielona tajga, martwe konie na dzikich stepach Mongolii i audiencja u japońskiej księżniczki. A potem surowe ziemie tajemniczych Ajnów, żydowski „raj” na terytorium...

Skomentuj artykuł

Koniec legendarnych smartfonów. Urządzenia BlackBerry przestają działać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.