Nieprawdopodobny wyczyn Nepalczyka. Po raz 27. wszedł na Mount Everest

Nieprawdopodobny wyczyn Nepalczyka. Po raz 27. wszedł na Mount Everest
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Nepalczyk Kami Rita Sherpa po raz 27. zdobył Mount Everest (8848 m) i ponownie został samodzielnym rekordzistą pod względem liczby wejść na najwyższy szczyt Ziemi. Kilka dni temu po raz 26. uczynił to jego rodak Pasang Dawa Sherpa.

Rekordowe wejście Kami Rity potwierdził przedstawiciel agencji Seven Summit Treks. - Dziś rano wszedł z sukcesem na szczyt, prowadząc wietnamskiego wspinacza - oświadczył Mingma Sherpa.

DEON.PL POLECA
Nepalczyk zdobywa Mount Everest od 1994 roku

53-letni Kami Rita niemal w każdym sezonie zdobywa Mount Everest, począwszy od 1994 roku, ale do rekordów nie przywiązuje wagi. - Te rekordy nie są celem, poprawiam je przy okazji mojej pracy jako przewodnika - mówił w kwietniu w rozmowie z AFP.

Nepal wydał w tym roku rekordową liczbę 467 zezwoleń dla zagranicznych wspinaczy pragnących zdobyć Mount Everest. "Górę Gór" zdobyto do tej pory ponad 11 tys. razy. Według oficjalnych danych zginęło 320 wspinaczy.

Swoje miejsce w historii mają także polscy alpiniści - 17 lutego 1980 roku pierwszego zimowego wejścia dokonali Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki.

W tym roku mija 70. rocznica pierwszego wejścia na Mount Everest. Po raz pierwszy weszli na szczyt 29 maja 1953 roku Nowozelandczyk Edmund Hillary i jego nepalski przewodnik Tenzing Norgay.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nieprawdopodobny wyczyn Nepalczyka. Po raz 27. wszedł na Mount Everest
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.