Pandemia sprzyja rozwojowi mafii?

Pandemia sprzyja rozwojowi mafii?
Fot. Bermix Studio / Unsplash
1 tydzień temu
KAI /kb

Pandemia COVID-19 sprzyja rozwojowi mafii i jej przenikaniu do społeczeństwa – uważa abp Corrado Lorefice.

Metropolita Palermo wziął udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Centrum Pio La Torre z okazji 39. rocznicy zabójstwa tego polityka i związkowca oraz jego współpracownika Rosaria Di Salvo, znanych z zaangażowania w walkę z Cosa Nostra.

Zdaniem abp. Lorefice, zorganizowana przestępczość wykorzystuje czas pandemii oraz związanego z nią kryzysu gospodarczego i społecznego, aby skuteczniej przenikać do społeczeństwa poprzez proponowanie pomocy dla przedsiębiorstw i osób w trudnej sytuacji.

„Lęk powoduje, że wielu ludzi czuje się opuszczonych przez państwo. To podatny grunt dla mafii, która przebiera się w kostium organizacji pomocowej” – podkreślił arcybiskup Palermo.

Jago zdaniem mafia kreuje „fałszywego ducha wspólnoty”, który w efekcie nie prowadzi do tworzenia więzi, ale relacji zależności i podporządkowania, z której bardzo trudno się wyzwolić.

„Dlatego w obliczu tego zagrożenia potrzebujemy jeszcze większego braterstwa, do czego nawołuje papież Franciszek” – podkreślił abp Lorefice.

Podczas konferencji odczytano także przesłanie prezydenta Włoch Sergio Mattarella, który podkreślił konieczność wspierania w czasie pandemii wszelkich inicjatyw mających na celu krzewienie „kultury legalności i poszanowania praw obywatelskich”.

„Od obecności tej postawy w społeczeństwie w dużej mierze zależy skuteczność walki z mafijnymi układami. Szczególnie ważne jest wychowywanie w tym duchu młodzieży” – zaznaczył pochodzący z Sycylii prezydent.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Pandemia sprzyja rozwojowi mafii?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.