Policjanci będą rozdawać odblaski w ramach akcji „Daj się zobaczyć”

Policjanci będą rozdawać odblaski w ramach akcji „Daj się zobaczyć”
Fot. Ilya Andriyanov / depositphotos.com
PAP / tk

Rusza akcja profilaktyczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego "Daj się zobaczyć" - poinformował mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Podczas akcji policjanci ze stołecznej drogówki będą rozdawać odblaski.

Mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przekazał, że we wtorek odbędzie się inauguracja akcji profilaktycznej "Daj się zobaczyć" na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. - To apel do wszystkich osób, ale przede wszystkim do niechronionych uczestników dróg - zaznaczył.

DEON.PL POLECAOdblaski dają bezpieczeństwo

- Musimy mieć świadomość, że bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów często zależy od nich samych i od tego, z jakiej odległości są widoczni dla kierowcy. Dzięki odblaskom jest to większa, bardziej bezpieczna odległość - taka, która pozwoli zareagować na czas. A gdy tych odblasków zabraknie i zostaniemy zauważeni w ostatniej chwili, to na odpowiednią reakcję może być za późno - podkreślił policjant.

Wskazał, że problem "niewidocznego człowieka", to w okresie jesienno-zimowym niestety codzienność. - Osoba, której nie widać stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie samej, ale również dla innych uczestników dróg. Dbajmy przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, ale pamiętajmy też, że na drodze nie jesteśmy sami. Dajmy się zobaczyć. Nośmy odblaski - zaapelował.

- W ramach akcji policjanci będą rozdawać elementy odblaskowe osobom poruszającym się po drodze poza obszarem zabudowanym, na słabo oświetlonych, szczególnie niebezpiecznych drogach Warszawy oraz powiatów ościennych - dodał.

We wtorek policjanci będą rozdawać odblaski m.in. w Piasecznie. Chętni, którzy będą chcieli otrzymać odblaski, będą też mogli o nie poprosić napotkanych policjantów z drogówki.

Akcja stołecznych policjantów z drogówki "Daj się zobaczyć" potrwa do 31 marca 2022 roku.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Policjanci będą rozdawać odblaski w ramach akcji „Daj się zobaczyć”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.