Rosja wydala z Moskwy ukraińskiego dyplomatę

7 miesięcy temu
PAP/kb

Jeden z pracowników ambasady Ukrainy w Moskwie został w poniedziałek uznany za persona non grata przez rosyjskie MSZ - poinformował resort. Ukraiński dyplomata musi opuścić terytorium Rosji do 30 kwietnia.

"W związku z nieprzyjaznymi działaniami strony ukraińskiej, która 19 kwietnia uznała za persona non grata pracownika ambasady Federacji Rosyjskiej w Kijowie i w oparciu o zasadę wzajemności, za działalność niezgodną ze statusem dyplomatycznym za persona non grata uznany został pracownik ambasady Ukrainy w Rosji" - brzmi komunikat rosyjskiego MSZ.

Resort wyjaśnia, że ukraiński dyplomata został poproszony o opuszczenie terytorium Federacji Rosyjskiej do 30 kwietnia. Nota w tej sprawie została już przesłana ambasadzie ukraińskiej w Moskwie.

19 kwietnia Ukraina uznała za persona non grata radcę ambasady Rosji w Kijowie, co było reakcją na zatrzymanie trzy dni wcześniej przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa w Petersburgu, a następnie wydalenie z Rosji ukraińskiego konsula Ołeksandra Sosoniuka.

Sosoniuk pracował w konsulacie generalnym Ukrainy w Petersburgu. FSB zarzucała mu próbę pozyskania poufnych informacji z baz danych rosyjskich organów porządku publicznego.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Rosja wydala z Moskwy ukraińskiego dyplomatę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.