SG: białoruskie służby rzucały kamieniami w polskie patrole

SG: białoruskie służby rzucały kamieniami w polskie patrole
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
PAP/ kb

Służby białoruskie w nocy w okolicy Czeremchy rzucały kamieniami w polskie patrole i cięły conceritnę, ale nie było z nimi migrantów - przekazała w czwartek PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Rzeczniczka SG zaznaczyła, że w środę było stosunkowo niedużo, bo 16 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski i nie zanotowano prób siłowych.

DEON.PL POLECA
Kryzys na granicy

Jak dodała, doszło jednak do prowokacji na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze. Ok. godz. 2 w nocy ze środy na czwartek służby białoruskie rzucały kamieniami w stronę polskich patroli i jednocześnie cięły concertinę zabezpieczającą granicę. "Gdy ją uszkodzili, wycofali się w głąb Białorusi" - zaznaczyła por. Michalska. Nikt nie odniósł obrażeń.

We wtorek granicę wbrew przepisom próbowało przekroczyć 68 migrantów, podobnie w poniedziałek. Łącznie w tym tygodniu doszło do 152 takich prób.

W samym styczniu doszło dotąd do 391 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób. W grudniu odnotowano ich ponad 1,7 tys., w listopadzie - 8,9 tys., w październiku - 17,5 tys., we wrześniu - 7,7 tys., zaś w sierpniu - 3,5 tys. Na granicy dochodzi do siłowych prób forsowania granicy i prowokacji ze strony białoruskich służb.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Amedeo Cencini FdCC

Amedeo Cencini pomaga spojrzeć na kryzys nie tylko od strony ludzkiej, ale także Bożej

Gdy mówimy o kryzysie, myślimy często o trudnych sytuacjach. Oczywiście, kryzysy to także te szczególne sytuacje. Jednak kryzys oznacza zasadniczo zdolność...

Skomentuj artykuł

SG: białoruskie służby rzucały kamieniami w polskie patrole
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.