Uczniowie i dorosły poparzeni w wyniku nieudanego eksperymentu w szkole

Uczniowie i dorosły poparzeni w wyniku nieudanego eksperymentu w szkole
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Jeden dorosły, prawdopodobnie nauczyciel, oraz 11 uczniów zostało poparzonych w poniedziałek w wyniku nieudanego eksperymentu w szkole Manly West w Sydney w Australii - podał dziennik "THe Guardian" za lokalnymi władzami.

Dzieci brały udział w pokazie naukowym, mającym na celu stworzenie "cukrowego węża" przy użyciu sody oczyszczonej, mieszanki cukrowej i substancji przyspieszającej spalanie. Wiatr poderwał część składników, które zostały zwiane na uczniów, powodując obrażenia - przekazał Phil Templeman z pogotowia ratunkowego stanu Nowa Południowa Walia (NSW), którego stolicą jest Sydney. Wszystkich 11 uczniów, którzy ucierpieli w wypadku przewieziono do szpitala, do którego trafił również ranny dorosły.

Dzieci poparzone w szkole

- Dzieci doznały poparzeń górnej części ciała, klatki piersiowej, twarzy i nóg. Na szczęście, większość uczniów nie została ciężko zraniona - przekazał Templeman.

Incydent będzie badany przez ministerstwo edukacji NSW, policję stanową oraz agencję rządową monitorująca standardy bezpieczeństwa w pracy SafeWork. Minister edukacji Nowej Południowej Walii Sarah Mitchell zapewniła o wsparciu ministerstwa dla szkoły Manly West w związku z wypadkiem, w tym zapewnieniu pomocy psychologicznej dla uczniów i personelu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Uczniowie i dorosły poparzeni w wyniku nieudanego eksperymentu w szkole
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.