Drastyczna zmiana pogody. Po weekendzie zrobi się zimno

Drastyczna zmiana pogody. Po weekendzie zrobi się zimno
fot. Goran Vučićević / Unsplash
PAP / pk

W nocy z niedzieli na poniedziałek z północy napłynie do Polski arktyczne powietrze, powodując znaczne ochłodzenie.

Weekend będzie wietrzny, pochmurny i deszczowy, ale dość ciepły. W nocy z niedzieli na poniedziałek z północy napłynie do Polski arktyczne powietrze, powodując znaczne ochłodzenie. W poniedziałek możliwe będą słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według synoptyków z IMGW w piątek na północy kraju początkowo będzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, ale już po południu przestanie padać. Temperatura wyniesie od 10 do 13 st. C. Mieszkańcy północnej Polski będą w piątek zmagać się z silnym wiatrem, w porywach do 100 km/h.

Dla centralnej Polski synoptycy prognozują zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu i mżawki, temperatura od ok. 8 do ok. 13 st. C. Na południu i w rejonach podgórskich należy się spodziewać całkowitego zachmurzenia oraz okresowych opadów deszczu. Wysoko w górach wiatr w porywach nawet do 100 km/h.

Pogoda w sobotę

W sobotę na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami może spaść słaby deszcz. Temperatura w ciągu dnia od 10 do 12 st. C. Wiatr nadal dość silny, nad morzem może osiągnąć w porywach do 80 km/h.

W centralnej części kraju prognozowane jest zachmurzenie duże z lokalnymi opadami deszczu. Temperatura od około 8 do 12 stopni Celsjusza. Na południu kraju spodziewane są okresami słabe opady deszczu. Termometry pokażą od 8 do 10 st. C., a na szczytach Tatr - około 1 stopnia.

Prognoza na niedzielę

W niedzielę w północnej części Polski należy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Temperatura od 8 do 10 stopni. Uspokoi się trochę wiatr, który w niedzielę będzie miał w porywach do 70 km/h. W centrum kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura od 8 do 10 stopni. W południowych regionach synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura od 7 do 10 st. C, a w rejonach podgórskich od 6 do 8 st.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Drastyczna zmiana pogody. Po weekendzie zrobi się zimno
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.