Tomasz Zubilewicz. "Chrześcijanom łatwiej jest zachować pogodne nastroje"

Tomasz Zubilewicz. "Chrześcijanom łatwiej jest zachować pogodne nastroje"
Fot. Nierozerwalni / Youtube
plejada.pl / kb

Od ponad 25 lat Tomasz Zubilewicz zapowiada pogodę w charakterystyczny, pozytywny sposób. W rozmowie dla portalu plejada.pl przedstawił swoje przemyślenia na temat Boga i podejścia do religii katolickiej.

Znakiem rozpoznawczym Zubilewicza jest uśmiech i entuzjazm. Mężczyzna nie ukrywa, że takie nastawienie jest niezwykle pomocne w dzisiejszym świecie.

"Łatwiej jest funkcjonować, pozytywnie patrząc na świat, aniżeli mając cały czas pretensje do wszystkich wokół" - stwierdził Tomasz Zubilewicz.

Chrześcijanie, jak podkreślił znany prezenter pogody w tej kwestii mają teoretycznie ułatwione zadanie. "Nam, chrześcijanom łatwiej jest zachować pogodne nastroje, bo wiemy, co jest po drugiej stronie. Mamy pewne wyobrażenie tego, czego możemy się spodziewać po śmierci i na co tak naprawdę pracujemy w tym życiu" - powiedział Zubilewicz.

Mężczyzna zdradził także, że nawet w czasie lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa potrafił znajdować pozytywy tej sytuacji. Zubilewicz stwierdził, że to doświadczenie pomogło mu otworzyć umysł na to co w życiu najważniejsze.

"Miałem czas, by posiedzieć w ogrodzie, popatrzeć na chmury i posłuchać śpiewu ptaków. Gdy później jechałem załatwić jakąś sprawę na mieście, zorientowałem się, że nigdzie mi się nie spieszy. Poczułem wewnętrzny spokój" - podsumował prezenter pogody.

Źródło: plejada.pl / kb

 

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. ks. Grzegorz Piątek SCJ

Skoro opublikowano już tyle modlitw, a więź z Bogiem każdego z nas jest czymś intymnym i unikatowym, to czy jest sens wydawania jeszcze jednego modlitewnika? Uznałem, że tak, że będzie on pożyteczną pomocą i inspiracją...

Skomentuj artykuł

Tomasz Zubilewicz. "Chrześcijanom łatwiej jest zachować pogodne nastroje"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.