Anita Włodarczyk. "Podczas zawodów Bóg jest ze mną"

Anita Włodarczyk. "Podczas zawodów Bóg jest ze mną"
Fot. PAP/Leszek Szymański
4 miesiące temu
stacja7 / kb

Anita Włodarczyk już po raz trzeci została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Oprócz niezwykłych osiągnięć sportowych odznacza się mocną wiarą w Boga.

„Wierzę w Boga, kocham Go, jestem Mu oddana. Wierzę, że moje istnienie ma sens i nie skończy się śmiercią fizyczną” - powiedziała 35 - letnia Włodarczyk.

Równolegle do trwających igrzysk olimpijskich w Tokio, odbywają się także pielgrzymki na Jasną Górę. Anita Włodarczyk po jednych zawodach w rzucie młotem pojechała do słynnego klasztoru.

"Jestem tu po raz trzeci. Zaczęłam swoją przygodę tutaj po igrzyskach w Londynie. Chciałam przyjechać podziękować Panu Bogu, Matce Bożej za dotychczasową łaskę."

Trzykrotna mistrzyni olimpijska podkreśla, że modlitwa i całe przywiązanie do wiary jest dla niej niezwykle ważne. To myślenie Włodarczyk wykształciła w sobie już w dzieciństwie.

"Od dziecka wychowana w duchu chrześcijaństwa, więc na co dzień jestem z Bogiem, i wiem, że podczas zawodów Bóg jest ze mną – podkreśliła Anita Włodarczyk.

Włodarczyk we wspaniałym stylu obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej. Prowadziła w konkursie od drugiej kolejki i w kolejnych rzutach jeszcze poprawiła swój rezultat. Drugie miejsce zajęła Chinka Wang Zheng, a trzecie Malwina Kopron.

Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 rozpoczęły się 23 lipca, a zakończą w niedzielę 8 sierpnia.

Źródło: stacja7 / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Molly Wigand
14,90 zł

W miarę jak dzieci dorastają, ich interakcja z nowymi technologiami staje się coraz bardziej intensywna i skomplikowana. Internet jest dynamiczny – niekiedy trudno rozróżnić, co jest w nim prawdą, a co fałszem, kto jest kim,...

Skomentuj artykuł

Anita Włodarczyk. "Podczas zawodów Bóg jest ze mną"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.