IMGW: wzrośnie zachmurzenie, w nocy opady marznącego deszczu i zamiecie śnieżne

IMGW: wzrośnie zachmurzenie, w nocy opady marznącego deszczu i zamiecie śnieżne
fot. Depositphotos
PAP / pk

Coraz większe zachmurzenie, marznący deszcz, gołoledź i zamiecie śnieżne. IMGW poinformowało o prognozie pogody na wtorkowe popołudnie i noc z wtorku na środę.

Po południu spodziewamy się na przeważającym obszarze kraju stopniowego wzrostu zachmurzenia. Wiatr umiarkowany i porywisty, który w porywach na północy kraju może osiągnąć 60 km/h. Stopniowo od zachodu do centrum kraju będą przemieszczały się opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu marznącego, które będą powodować gołoledź - powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak.

IMGW prognozuje, że temperatura, "we wtorek będzie się wahać od -7 st. C na Suwalszczyźnie do 1 stopnia na krańcach zachodnich". - W centrum kraju temperatura do -3 stopni Celsjusza - dodano.

- Wieczorem temperatura na zachodzie powinna się utrzymać na poziomie 1 st. C - wskazała Anna Woźniak. Dodała, że "strefa opadów przemieści się na linię od Koszalina przez Poznań po Wrocław".

DEON.PL POLECA

Prognoza na noc z wtorku na środę

Jak zapowiedział IMGW w nocy wystąpi zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. - Na północnym wschodzie prognozujemy słaby śnieg, zaś w centrum i na zachodzie marznący deszcz może powodować gołoledź - przekazano.

Woźniak zapowiedziała, że "temperatura minimalna w nocy na północnym wschodzie osiągnie -8 st., z kolei w centrum nie powinna spaść poniżej -5 st. C. Cieplej będzie na krańcach zachodnich, gdzie termometry powinny wskazać 1 stopień Celsjusza".

- W nocy wiatr umiarkowany i porywisty - na północy kraju w porywach do 65 km/h. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach wiatr może powodować zamiecie śnieżne - stwierdziła synoptyk IMGW.

 

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW: wzrośnie zachmurzenie, w nocy opady marznącego deszczu i zamiecie śnieżne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.