Trwa Weekend Cudów! Po raz 21. pomoc Szlachetnej Paczki trafia do tysięcy rodzin

Trwa Weekend Cudów! Po raz 21. pomoc Szlachetnej Paczki trafia do tysięcy rodzin
Po raz 21. pomoc Szlachetnej Paczki trafia do tysięcy rodzin w całej Polsce (Youtube/Lubię Ludzi)
Szlachetna Paczka/Facebook/Instagram/dm

Weekend Cudów to wyjątkowe dni, podczas których kilkaset tysięcy osób w Polsce angażuje się w działania Szlachetnej Paczki, a wolontariusze pukają do drzwi kilkunastu tysięcy potrzebujących rodzin i przekazują im mądrą, dedykowaną pomoc przygotowywaną od tygodni przez darczyńców. Przez cały weekend relacje z tego wydarzenia można śledzić w mediach.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają z paczkami wszystkie rodziny włączone do jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Dzięki ich zaangażowaniu oraz  pomocy przygotowanej przez paczkowych darczyńców, zmienia się życie tysięcy potrzebujących.

W Weekend Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także odzyskują nadzieję i poczucie, że są dla kogoś ważni. To szczególnie potrzebne w tym roku, kiedy skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami.

Jak pokazuje Raport o Biedzie 2021: w ostatnim roku liczba skrajnie ubogich Polaków wzrosła o prawie 400 tysięcy. Aż 2 mln osób żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż 20 złotych dziennie.    

Szlachetna Paczka łączy ludzi 

DEON.PL POLECA

Paczka od wielu lat łączy ludzi, którzy w innych okolicznościach prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali lub nie mieli okazji do współdziałania. Szlachetna Paczka dostosowała się do rzeczywistości i choć kontaktów bezpośrednich jest mniej w trosce o bezpieczeństwo, nadal zbliża i jest pretekstem do mądrego spotkania, rozmowy i refleksji.

Ludzie Szlachetnej Paczki: darczyńcy, wolontariusze, partnerzy i przyjaciele, tworzą wielką machinę dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Dzięki temu, że chcą dzielić się własnym czasem i szczęściem, tysiące potrzebujących rodzin w tym roku odzyskuje nadzieję.

„Dziękujemy, że jesteście częścią Szlachetnej Paczki” - podkreślają organizatorzy programu.

Dla wszystkich osób zaangażowanych w Szlachetną Paczkę na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pojawi się specjalna świetlista wiadomość ze słowem „dziękuję”. Iluminację będzie można podziwiać w niedzielę w godzinach od 16.30 do 23.00.  

Moment rozświetlenia Pałacu Kultury i Nauki będzie można śledzić także w trakcie transmisji LIVE o godz. 18.00.

Wydarzenie będzie dostępne w mediach społecznościowych Szlachetnej Paczki na: Facebooku, Instagramie, Twitterze a także na stronach głównych Onet oraz rmf24.pl.

Wciąż możesz stać się częścią Weekendu Cudów!

Osoby, które nie mogły  przygotować Paczki, nadal mogą stać się częścią Weekendu Cudów i pomóc, wspierając program wpłatą. 

„Twoja złotówka zasili machinę dobra, uruchomi szereg działań i pozwoli nam pracować nad kolejną edycją Szlachetnej Paczki. To od wpłacających zależy to, czy Paczka w przyszłym roku się odbędzie i jak duża będzie skala jej działania” - piszą organizatorzy Szlachetnej Paczki.

W ramach Szlachetnej Paczki można również w ciągu całego roku wspierać dzieci, którym pomaga Akademia Przyszłości, która jest częścią Szlachetnej Paczki. Są to osoby z niską samooceną, bez wiary w siebie, co przekłada się na ich problemy z nauką, relacjami czy rozwojem emocjonalnym. 30 proc. dzieci, którym pomaga Szlachetna Paczka pochodzi z rodzin z trudną sytuacją materialną.

„Wierzymy, że dzięki wsparciu Akademii Przyszłości Szlachetna Paczka kiedyś nie będzie potrzebna” - piszą organizatorzy.

Więcej informacji na stornie Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka/Facebook/Instagram/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Trwa Weekend Cudów! Po raz 21. pomoc Szlachetnej Paczki trafia do tysięcy rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.