Godzina policyjna w Katalonii co najmniej do 20 sierpnia

Godzina policyjna w Katalonii co najmniej do 20 sierpnia
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

Wyższy Sąd Katalonii (TSJC) zatwierdził utrzymanie do 20 sierpnia nocnej godziny policyjnej w 176 gminach tego regionu Hiszpanii w związku z nasileniem się pandemii Covid-19. Na obszarze objętym obostrzeniem mieszka 80 proc. katalońskiej populacji.

 

W opublikowanym w piątek uzasadnieniu sąd wyjaśnił, że w związku z koniecznością zachowania bezpieczeństwa sanitarnego pomiędzy 1.00 a 6.00 musi obowiązywać zakaz nieuzasadnionego opuszczania domów. Wyjątek stanowi udanie się do pracy oraz wyjście w związku z nagłym zdarzeniem.

Sędziowie TSJC obniżyli też z 400 do 250 infekcji przypadających na 100 tys. osób poziom liczby zakażeń, przy którym gminy będą zobowiązane do wprowadzenia godziny policyjnej.

Nocna godzina policyjna obowiązuje na terenie 176 katalońskich gmin, w których notowana jest największa liczba zachorowań na Covid-19. Mieszka w nich ponad 6 mln osób, czyli 80 proc. populacji Katalonii.

W uzasadnieniu swojej decyzji sędziowie wyjaśnili, że władze regionu i gmin muszą dążyć do obniżenia zakażeń koronawirusem poprzez działania hamujące rozwój pandemii. Odnotowali, że na przełomie lipca i sierpnia liczba zgonów wywołanych przez Covid-19 wzrosła tam o 82 proc.

Z piątkowego komunikatu służb medycznych Katalonii wynika, że podczas ostatniej doby zmarło w regionie po infekcji koronawirusem 30 osób, a 3133 zostało zainfekowanych. Wskazały, że hospitalizowanych w związku z Covid-19 jest już ponad 2 tys. osób, a na oddziałach intensywnej terapii leczy się blisko 600 pacjentów. Oznacza to, że na OIOM-ach jest już zajętych 50 proc. łóżek.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Godzina policyjna w Katalonii co najmniej do 20 sierpnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.