Irlandczycy upamiętniają zamordowaną nauczycielkę Ashling Murphy

Irlandczycy upamiętniają zamordowaną nauczycielkę Ashling Murphy
Fot. ilustr. ingae/depositphotos.com
PAP/mk

W irlandzkich miastach w piątek wieczorem zorganizowane zostało czuwanie dla uczczenia zamordowanej dwa dni temu nauczycielki z Tullamore Ashling Murphy.

Irlandzki prezydent Michael Higgins wezwał do "wyeliminowania przemocy wobec kobiet" - podaje portal telewizji RTE.

Murphy została zamordowana w środę, gdy uprawiała jogging. Miała 23 lata. Była nauczycielką w szkole podstawowej w Tullamore i muzykiem.

Higgins, który rozmawiał z jej rodziną, by złożyć kondolencje, powiedział też: "Szczególnie ważne jest w tej chwili, by (...) zastanowić się nad tym, co należy zrobić, aby wyeliminować przemoc wobec kobiet ze wszystkich aspektów naszego życia społecznego, oraz nad tym, że ta praca nie może zostać odłożona na później ani rozpoczęta zbyt wcześnie".

DEON.PL POLECA

Krajowa Rada Kobiet Irlandii (NWCI) zorganizowała czuwanie ze świecami przed Dail Eireann, niższą izbą irlandzkiego parlamentu, by uczcić pamięć młodej kobiety. Szefowa NWCI Orla O'Connor powiedziała podczas czuwania, że śmierć Murphy musi być "przełomową chwilą w walce z przemocą wobec kobiet".

Zbiorowe czuwania po śmierci Ashling Murphy, w których udział biorą tłumy, organizowane są w Irlandii od środy - podaje RTE.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Huub Buijssen

Jak pomóc osobie cierpiącej na depresję?

Porady i strategie przedstawione w tej książce mogą pomóc uniknąć załamania psychicznego i utraty nie tylko więzi z chorym, ale także własnej równowagi psychicznej. Wiele spośród tych zaleceń pochodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Irlandczycy upamiętniają zamordowaną nauczycielkę Ashling Murphy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.