Powódź w Indiach. Nie żyje przynajmniej 19 osób

Powódź w Indiach. Nie żyje przynajmniej 19 osób
fot. Depositphotos
PAP / pk

Żywioł zniszczył drogi, niektóre miasta i wsie są odcięte od świata; w prowadzonej przez wojsko i służby akcji ratunkowej wykorzystywane są śmigłowce i łodzie - relacjonuje BBC. Lokalne władze informują o osuwiskach ziemi, osobach zaginionych i co najmniej 19 ofiarach śmiertelnych.

Z powodu dużej liczby zaginionych istnieją obawy, że ostateczny bilans ofiar śmiertelnych wzrośnie - podaje stacja BBC.

Chociaż w niedzielę intensywność opadów osłabła, premier Kerali, Pinarayi Vijayan wezwał mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności. Przekazał też, że w całym stanie władze utworzyły ponad 100 punktów schronień dla poszkodowanych przez żywioł.

Z powodu postępującej urbanizacji w Kerali jest coraz mniej terenów podmokłych i jezior, które niegdyś stanowiły naturalne zabezpieczenie przed powodziami - zauważa BBC. Przypomina, że w katastrofalnych, największych od wieku powodziach w Kerali w 2018 r. zginęło ponad 400 osób, a ponad milion musiało uciekać ze swoich domów.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Powódź w Indiach. Nie żyje przynajmniej 19 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.