W prowincji Ar-Rakka zginęło 64 dżihadystów i żołnierzy Asada

W prowincji Ar-Rakka zginęło 64 dżihadystów i żołnierzy Asada
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
PAP / mp

W ciągu ostatnich 24 godzin w zaciętych walkach we wschodniej części syryjskiej prowincji Ar-Rakka zginęło łącznie 64 dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) i żołnierzy syryjskiego reżimu - poinformowało w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Syryjska armia rządowa prowadzi ofensywę, aby ostatecznie oczyścić z dżihadystów leżącą na północy kraju prowincję Ar-Rakka i przejść do ataku we wschodniej prowincji Dajr az-Zaur, która jest ostatnim regionem Syrii kontrolowanym przez IS.
Od wtorku rano dżihadyści stracili w walkach 38 bojowników, natomiast straty sił reżimu Baszara el-Asada to 26 zabitych. Oznacza to, że w ciągu sześciu dni walk w prowincji Ar-Rakka po obu stronach zginęło w sumie 145 ludzi.
Równolegle do toczącej się przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa ofensywy syryjskiego reżimu, wspierany przez USA kurdyjsko-arabski sojusz pod nazwą Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) walczy z dżihadystami o miasto Ar-Rakka, stolicę prowincji. Według SDF, sojusz kontroluje już 60 proc. obszaru miasta.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W prowincji Ar-Rakka zginęło 64 dżihadystów i żołnierzy Asada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.